WERDYKT 23. MFT KONTAKT

Jury się w składzie: Ramune Marcinkevičiūtė (Litwa), Thomas Irmer (Niemcy), Dariusz Kosiński (Polska) przyznało następujące nagrody:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ

ufundowaną przez MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO, Piotra Całbeckiego dla przedstawienia Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci powstałego w koprodukcji Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie.

 

Nagrodę tę przyznano za innowacyjny kształt teatralny, oryginalną adaptację eposu Homera, a szczególnie za precyzyjne połączenie ciała, głosu i muzyki.

NAGRODĘ DLA NAJLEPSZEGO REŻYSERA FESTIWALU

ufundowaną przez PREZYDENTA MIASTA TORUNIA, Michała Zaleskiego dla

Yany Ross za reżyserię Mewy Antoniego Czechowa

w Teatrze Miejskim w Reykiaviku w uznaniu wyrazistej reinterpretacji dramatu Czechowa w kontekście współczesnego społeczeństwa islandzkiego.

Dostrzegając, że w większości festiwalowych przedstawień dominowało aktorstwo zespołowe, Jury za zgodą Organizatorów postanowiło zamiast dwóch nagród indywidualnych przyznać jedną

ZESPOŁOWĄ NAGRODĘ AKTORSKĄ

dla zespołu

De Warme Winkel z Utrechtu

za zbiorowy twórczy wysiłek owocujący wielowymiarową opowieścią sceniczną.

Nagroda pozaregulaminowa:

NAGRODA DZIENNIKARZY i KRYTYKÓW

akredytowanych na festiwalu KONTAKT dla przedstawienia

Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci

(koprodukcja Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie).

NAGRODĘ RADIA GRA W TORUNIU (FLISACZEK)

dla twórcy najlepszej oprawy dźwiękowej otrzymuje Branko Rozmanoraz wykonawcy spektaklu:

Iliada” w reżyserii Jermeja Lorenci

(koprodukcja Słoweńskiego Teatru Narodowego Drama w Ljubljanie, Teatru Miejskiego w Ljubljanie i centrum Cankarjev Dom w Ljubjalnie).

Leave a Reply