UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA wkrótce w Kielcach

Rozpoczęliśmy próby do kolejnej produkcji! Jeszcze w tym roku zaprosimy Was na spektakl pt. „Uciekła mi przepióreczka” Stefana Żeromskiego w reżyserii Michała Kotańskiego. Planowana data premiery to 30 grudnia 2022.

Wystawienie zapomnianego dramatu „Uciekła mi przepióreczka” Stefana Żeromskiego, po prawie stu latach od jego ogromnego sukcesu i popularności, wymaga przejrzenia się mu w formie współczesnej rewizji. „Przepióreczka…” we współczesnym odczytaniu opowiada o feministycznej emancypacji, potrzebie wypracowania ludowej podmiotowości, ekonomicznym oraz społecznym aspektom dostępu do nauki i kultury. Młodopolska sztuka Żeromskiego to wciąż opowieść o systemie edukacji w jego wyjątkowej formie Uniwersytetu Ludowego – w nowej kieleckiej interpretacji realizowanego pod hasłem: „Sami się nauczymy”.

Twórcy:

opracowanie dramatu wg koncepcji Krystyny Duniec i Pawła Sablika
reżyseria: Michał Kotański
dramaturgia: Paweł Sablik
scenografia i kostiumy: Dorota Nawrot
muzyka: Lubomir Grzelak
choreografia, ruch sceniczny: Paweł Łyskawa
wideo: Jakub Lech

W spektaklu zobaczymy: Ewelinę Gronowską, Joannę Kasperek, Mateusza Bernacika, Bartłomieja Cabaja, Jacka Mąkę, Wojciecha Niemczyka, Andrzeja Platę, Łukasza Pruchniewicza i Dawida Żłobińskiego.

Planowana data premiery to 30 grudnia 2022.

Leave a Reply