PIERWSZE ZLECENIE – prapremiera w Drugiej Strefie 6/7 sierpnia 2021

Trzy kobiety wychodzą z więzienia na zwolnienie warunkowe. W ramach nowatorskiego programu resocjalizacji zakładają firmę, która świadczy usługi cateringowe. Ich pierwszą klientką jest Ewa, która wynajmuje je do organizacji wystawnego przyjęcia urodzinowego dla swojego ukochanego i wspaniałego męża Adama. Niestety podczas przyjęcia dochodzi do drobnego nieporozumienia, które rozpoczyna ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Każda z postaci tej czarnej komedii skrywa jakąś tajemnicę, której odkrycie może być tragiczne w skutkach dla wszystkich.

Autorzy: Radosław Figura i Paweł Trześniowski

Występują:

LUFA – Joanna Górniak

FIGA – Anna Sandowicz

SIKSA – Anna Nieciąg #debiutywarszawskie

EWA – Katarzyna Kozak

ADAM – Maciej Wilewski

Dramaturgia, reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Kostiumy: Marcin Żak

Plakat: Jan Wawrynkiewicz

Realizacja techniczna i budowa dekoracji: Elek Baranowski, Michał Cieślak

Bilety online dostępne są na stronie www.teatr2strefa.pl

Prapremiera 6, 7 sierpnia 2021

TWÓRCY SPEKTAKLU

AUTORZY TEKSTU

Radosław Figura

Dramaturg, scenarzysta, autor tekstów piosenek. W 1991 roku wygrał ostatnią edycję Debiutu Dramaturgicznego w teatrze Ateneum w Warszawie. Finalista 1. European Drama Award Competition oraz światowego konkursu dramaturgicznego organizowanego przez The Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation. Jego sztuka Opiekun much grana była w Niemczech, Polsce i Australii. Trzykrotny zwycięzca Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Autor Teatru Telewizji i Teatru dla Dzieci i Młodzieży.

W swojej twórczości podąża dwiema drogami. Z jednej strony napisał scenariusze hitowych seriali, m.in. Magda M. (trzy Telekamery, Hiacynt – nagroda Fundacji Równości i wiele innych

wyróżnień), Teraz albo nigdy, Szpilki na Giewoncie, a także obyczajowe powieści: Magda M. Ciąg dalszy nastąpił i Magda M. Słoneczna strona, będące kontynuacją losów serialowej prawniczki, czy czarną komedię Pierwsze zlecenie. Z drugiej strony w swoich dramatach, takich jak Opiekun much czy Głupionka Jezusowa (prapremiera w listopadzie 2020 w Teatrze Druga Strefa w Warszawie), czy powieść „Rona i nasze Miasto”, podejmuje bezkompromisowy spór z Bogiem, przeznaczeniem i słabościami ludzkiej natury.

Paweł Trześniowski #debiutywarszawskie

Dziennikarz i scenarzysta. Zaczynał od małych form w rzeszowskich dziennikach Nowiny i Super Nowości. W Warszawie jego teksty publicystyczne, wywiady oraz recenzje muzyczne ukazywały się w takich tytułach jak Newsweek, Sukces, Pani, Uroda, Glamour, XL i Antena. W latach 1999-2001 tworzył dział Rozrywka/Film w portalu wp.pl . A rok później jako executive producer pracował przy drugiej edycji Big Brother. Jest pomysłodawcą wykorzystania polskich piosenek w serialu Magda M. oraz współautorem książki Świat Magdy M. o kulisach serialu. W 2009 roku napisał scenariusz do kinowego hitu Miłość na wybiegu (ponad 500 tyś. widzów). A rok później zaczął pisać scenariusze do seriali. Ma na swoim koncie takie telewizyjne przeboje jak.: Apetyt na życie, Szpilki na Giewoncie, Rezydencja, Hotel 52 i 2XL. Aktualnie pracuje nad serialem dla TV Polsat – Mecenas Porada. Pierwsze zlecenie to jego debiut dramaturgiczny.

DRAMATURG, REŻYSER I SCENOGRAF

Sylwester Biraga

Reżyser, scenograf, aktor, performer – dyrektor i założyciel warszawskiego Teatru Druga Strefa. Miejsca nieskrępowanej wymiany twórczej. Przestrzeni otwartego na debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych. Na poziomie treści, formy i estetyki jego teatr jest w ciągłym ruchu – rozedrgany podąża za rozwojem osobistym i zawodowym swojego twórcy. W  repertuarze teatru jest pełen wachlarz form i gatunków – od spektakli dziecięcych , poprzez balet, teatr tańca, performance, burleskę, nowycyrk aż po klasykę czy dramaty współczesnych pisarzy z całego świata. Przez ponad 30 lat pracy twórczej wyreżyserował ponad 80 spektakli, zagrał ponad 20 ról. W 2009 roku autorski spektakl Sylwestra Biragi „FIN DE…” otrzymał nagrodę dziennikarzy na Międzynarodowym Festiwalu w Avignonie. W 2009 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowy medal Gloria Artis.

Leave a Reply