Kongres AICT w maju w trybie on-line

Jak informuje sekretarz generalny Michel Vais, Komitet Wykonawczy (Excom) IACT/AICT planuje zorganizowanie 30. Kongresu około połowy maja 2021 r. Będzie to wydarzenie wyłącznie on-line. Tak więc zamiast organizować 30. kongres po 29. po półtora roku od 29. w Petersburgu, nastąpi to po upływie dwóch i pół lat. Należy zauważyć, że w przeszłości, bez żadnej pandemii, nasz kongres odbywał się dwukrotnie po upływie dwóch i pół lat. Tak było w 2001 r. w Montrealu i w 2010 r. w Erewaniu. Jednak to pierwszy raz w naszej historii kongres będzie miał charakter on-line.

Gospodarzem Kongresu będzie Tasos Paschalis z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach, który jest webmasterem Critical Stages / Scènes critiques. Odbędzie się to przez Zoom i Facebook na żywo. Zostaniesz poproszony o pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom na swój komputer (lepszej niż telefon czy tablet) i upewnienie się, że masz najnowszą wersję. Powinieneś również upewnić się, że słuchawki i mikrofon są oddzielone od głośnika i mikrofonu komputera, z połączeniem przewodowym. Tym razem kongres będzie ograniczony do Zgromadzenia Ogólnego, z tłumaczeniem symultanicznym na język francuski i angielski.

IATC będzie nadal organizować konferencje i warsztaty dla młodych krytyków jako osobne wydarzenia. Nagroda Thalia będzie również częścią osobnego wydarzenia.

Jak zwykle, Walne Zgromadzenie obejmie wybory. Ponieważ nasza prezydent Margareta Sörenson skończyła trzy kadencje, będziemy musieli wybrać nowego prezydenta. Zgodnie z naszym Statutem sekretarz generalny będzie również kandydował w wyborach lub reelekcji, a 10 miejsc w Excom będzie również otwartych dla kandydatów. Zgodnie z naszym Statutem oficjalne wezwanie na Walne Zgromadzenie zostanie wysłane co najmniej na dwa miesiące przed jego odbyciem (czyli do połowy marca), wraz z proponowanym porządkiem obrad, a od tego dnia będzie można przesyłać zgłoszenia kandydatur .

WAŻNE: Tylko krajowe i regionalne sekcje o dobrej reputacji [tj. z opłaconymi składkami] mogą mieć oficjalnego delegata z prawem głosu na Walnym Zgromadzeniu on-line. Inni – członkowie indywidualni, stowarzyszeni, członkowie honorowi, inni członkowie sekcji – będą mogli uczestniczyć w zgromadzeniu, ale bez prawa głosowania. W sekcjach z dwiema grupami tworzącymi sekcję krajową IATC (Kanada, Bułgaria, Rumunia, Grecja, dwie grupy będą musiały przesłać imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby, która będzie ich wspólnym oficjalnym delegatem z prawem głosu.

Leave a Reply