#wracamydogry LUTY 2021 na Magazynowej 14A

#wracamydogry #bezpiecznyteatr #odkryjteatrnanowo #galerianapietrze

BETTE & JOAN | Historia najdłuższego konfliktu w Hollywood

19, 20 lutego 2021 godz.20.00

Dwie garderoby, dwa gwiazdorskie krzesła i dwie kobiety: Bette Davis i Joan Crawford. Niegdyś gwiazdy wielkiego formatu, teraz zrobią niemal wszystko, żeby jeszcze raz stanąć w świetle reflektorów, usłyszeć klaps filmowy i magiczne słowo „action”. Nawet zagrają razem w jednym filmie, chociaż ich niechęć do siebie jest niemal legendarna.

„Bette & Joan” to sztuka, która pokazuje jeden dzień gwiazd na planie filmowym Boba Aldricha „Co się zdarzyło Baby Jane”. I chociaż obydwie są perfekcjonistkami, obydwu zależy na filmie i obydwie chcą znowu zabłysnąć, to nie przeszkodzi im to jednak w większych i mniejszych złośliwościach względem siebie. A wszystko to może i wrednie, ale w białych rękawiczkach i ze specyficznym poczuciem humoru

Z recenzji:

„Warto obejrzeć ten spektakl zarówno dla samej historii, dla kreacji aktorskich jak i dla tematu który porusza i w krzywym zwierciadle pokazuje człowieka.”

Agnieszka Kobroń | www.afiszteatralny.pl

„Prawdziwy aktorski koncert.”

Łukasz Maciejewski | WPROST

„Zmienny w nastrojach wieczór, do smakowania w teatrze.”

Tomasz Miłkowski | Tygodnik Przegląd

„Spektakl w reżyserii Sylwestra Biragi okazuje się lustrem, w którym powinny się przejrzeć wszystkie aktorki w tym kraju.”

Włodzimierz Neubart | chochlikulturalny.blogspot.com

„Halina Chrobak i Marzena Trybała czują się znakomicie w kreacjach gwiazd filmowych przyciągając zainteresowanie każdą kwestią.”

Małgorzata Moryc, Andrzej Łucjan | www.warszawa.pl

Obsada:

Halina Chrobak – Joan Crawford

Marzena Trybała – Bette Davis

Sylwester Biraga – Bob Aldrich

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Tłumaczenie: Michał Ignar

Kostiumy: Marcin Żak

Make-up: Natalia Kida

Foto: Marcin Wiśnios

Technika: Eligiusz Baranowski

Prapremiera polska – 27 grudnia 2018

Bilety online 60,00 zł | W kasie teatru 65,00 zł

PUENTY | Monodram baletowy

26 lutego 2021 godz.20.00

Puenty – twarde baletki, używane w balecie, przeznaczone do tańca klasycznego lub ostatnio używane w tańcu współczesnym. Tancerki tańcząc stoją na samych czubkach palców, czyli wchodzą na puenty. Artystka wchodząca na puenty ma stwarzać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu.

Puenty to opowieść o miłości do baletu. Miłości trudnej, wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić. Historia o długiej i trudnej drodze od pierwszych pas w szkole baletowej do momentu, w którym „brzydkie kaczątko” przemienia się w „majestatycznego łabędzia.”

A nasza opowieść zaczyna się tak: „Tata dostał od jednego ze swoich klientów podwójne zaproszenie na Jezioro Łabędzie. Ale nie chciał iść. Wolał siedzieć w domu nad jakimiś dokumentami. Więc to ja poszłam z mamą żeby drugi bilet się nie zmarnował. Też nie za bardzo chciało mi się iść. Fakt, chodziłam wtedy na zajęcia taneczne w domu kultury, ale moim życiem był hip hop. joł, joł! Wcale nie miałam ochoty oglądać jakichś staromodnych podrygów. Ale mama obiecała lody po przedstawieniu…”

Z recenzji:

“Sylwester Biraga skomponował spektakl, którego rytm ubarwiają wysmakowane fragmenty wideo i sugestywna scenografia. Zasługą reżysera jest też wsparcie artystki, solistki baletowej i choreografki, ale przecież nie zawodowej aktorki dramatycznej, która demonstruje niemałe możliwości aktorskie.”

Tomasz Miłkowski | Tygodnik Przegląd

“Baletowy monodram w wykonaniu Natalii Wojciechowskiej jest przede wszystkim opowieścią o przemocy i traumie, jakiej doświadcza młoda kobieta zafascynowana tańcem.”

Michał Centkowski | Newsweek

Autor tekstu: Sławomir Kowalski

Wykonanie: Natalia Maria Wojciechowska

Reżyseria, dramaturgia i scenografia: Sylwester Biraga

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska i Sylwester Biraga

Foto: Piotr Leczkowski

Plakat: Kamil Rekosz

Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski

Prapremiera 23, 24 lipca 2020

Bilety online 55,00 zł | W kasie teatru 60,00 zł

Leave a Reply