PUENTY | Monodram baletowy | Prapremiera w Drugiej Strefie

PUENTY | Monodram baletowy | Prapremiera w Drugiej Strefie

 #balet #wracamy #bezpiecznyteatr #odkryjteatrnanowo

Puenty – twarde baletki, używane w balecie, przeznaczone do tańca klasycznego lub ostatnio używane w tańcu współczesnym. Tancerki tańcząc stoją na samych czubkach palców, czyli wchodzą na puenty. Artystka wchodząca na puenty ma stwarzać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu.
Puenty to opowieść o miłości do baletu. Miłości trudnej, wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić. Historia o długiej i trudnej drodze od pierwszych pas w szkole baletowej do momentu, w którym „grube kaczątko” przemienia się w „majestatycznego łabędzia.”
A nasza opowieść zaczyna się tak: „Tata dostał od jednego ze swoich klientów podwójne zaproszenie na Jezioro Łabędzie. Ale nie chciał iść. Wolał siedzieć w domu nad jakimiś dokumentami. Więc to ja poszłam z mamą żeby drugi bilet się nie zmarnował. Też nie za bardzo chciało mi się iść. Fakt, chodziłam wtedy na zajęcia taneczne w domu kultury, ale moim życiem był hip hop. joł, joł! Wcale nie miałam ochoty oglądać jakichś staromodnych podrygów. Ale mama obiecała lody po przedstawieniu…”
Autor tekstu: Sławomir Kowalski
Wykonanie: Natalia Maria Wojciechowska
Reżyseria, dramaturgia, scenografia i wizuale: Sylwester Biraga
Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska i Sylwester Biraga
Plakat: Kamil Rekosz

Foto: Piotr Leczkowski

Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski
Prapremiera 23, 24 lipca 2020
Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Leave a Reply