Otwórz Osterwę!

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przygotował dla swoich widzów dzień pełen atrakcji! 8 października w teatrze odbędą się warsztaty i zwiedzanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytanie bajek, spektakl i kolorową paradę ulicami miasta.

Otwórz Osterwę to całodniowa impreza kulturalna inaugurująca sezon 2016/2017 w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Chcemy wyjść do mieszkańców Lublina z propozycją nowych wydarzeń – warsztatów, czytań performatywnych, spektakli oraz innych działań artystycznych i edukacyjnych!

Wszystkich przyjaciół i sympatyków teatr zaprasza na paradę w teatralnych przebraniach ulicami miasta. Teatr pragnie przypomnieć postulaty swojego patrona Juliusza Osterwy – wielkiego reformatora polskiego teatru: nie dla blichtru i dla gwiazdorstwa, teatr bliżej widza, zespołowość i otwartość na nowe doświadczenia. Te hasła będą przyświecały nie tylko paradzie, ale przede wszystkim codziennej pracy teatru!

Plan wydarzenia:

OTWÓRZ OSTERWĘ!

8 października 2016 r.

godz. 10:00 Parada ulicami Lublina

Kolorowy przemarsz aktorów, pracowników i przyjaciół teatru przez miasto w kostiumach ze spektakli. Przebierzcie się i chodźcie z nami! Ruszamy spod Teatru Osterwy o 10:00!

godz. 12:30 Warsztaty plastyczne

Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć rekwizyty do spektaklu Książę i żebrak. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Bezpłatne wejściówki.

godz. 12:30 Warsztaty charakteryzatorskie

Siniaki, krwiaki, rany cięte i szarpane. Chcesz wiedzieć jak je zrobić bez użycia siły? Zapisz się na warsztaty z charakteryzacji. Zajęcia dla młodzieży bezpłatne wejściówki.

godz. 13:00 Małe sztuki

Aktorki Jolanta Deszcz-Pudzianowska i Teresa Filarska specjalnie dla najmłodszych widzów przeczytają bajki. Bezpłatne wejściówki.

godz. 14:30 Zwiedzanie teatru dla dzieci

Spacerując po teatrze w poszukiwaniu Melpomenka, duszka teatru, w przystępnej formie dzieci poznają jego historię. Dowiedzą się jak powstaje spektakl. Obejrzą teatralne pracownie i garderoby, zabawią się w aktorów, inspicjentów i suflerów. Bezpłatne wejściówki.

godz. 15:00 Teatralna szafa

Zajrzyj do aktorskiej garderoby i wybierz kostium dla siebie! W jednej chwili możesz zostać szlachcicem, muszkieterem, hrabiną, czarownicą i wieloma innymi postaciami! Zapraszamy całe rodziny, udział bezpłatny.

godz. 16:00 Warsztaty do spektaklu Pani Bovary

Warsztaty wprowadzające w przestrzeń spektaklu Pani Bovary, otwierające różne konteksty, łączące tematy poruszane w spektaklu z doświadczeniami widzów. Zajęcia mają charakter praktyczny, warto ubrać się wygodnie. Udział bezpłatny, zapisy.

godz. 18:00 Spektakl Pani Bovary

Emma Bovary od najmłodszych lat buduje swoje wyobrażenie o miłości i relacjach z innymi ludźmi na książkach. Jej los można porównać do historii z marnego romansu. Kobieta wychodzi za mąż i rodzi dziecko, nie daje jej to jednak spełnienia, w poszukiwaniu szczęścia wdaje się więc w jeden czy drugi romans, żyje ponad stan, co doprowadza ją do bankructwa. Ostatecznie niespełniona i nieszczęśliwa połyka arszenik, decydując się w ten sposób na powolną i bolesną śmierć. Jednak kiedy za Flaubertem przyjrzymy się z bliska Emmie Bovary, okaże się ona postacią głęboko tragiczną i w pełni zasługującą na miano jednej z najważniejszych bohaterek europejskiej literatury.

Spektakl dla widzów dorosłych. Ceny biletów od 52 do 25 zł.

godz. 23:00 Nocne zwiedzanie teatru

Pod osłoną nocy, razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza. Bezpłatne wejściówki.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek w Biurze Organizacji i Reklamy (czynne pon. – pt. w godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Zarezerwowane wejściówki należy odebrać w kasie teatru do 5 października, nieodebrane wejściówki przepadają.

Leave a Reply