Zielonogórski Kopciuszek z dużą domieszką magii

Teatr Lubuski w Zielonej Górze na 11 maja 2014 przygotowuje premierę Kopciuszka wg braci Grimm i C. Perraulta w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Dramaturgia: Magda Żarnecka, scenografia: Mateusz Mirowski, kostiumy: Adam Królikowski, opracowanie muzyczne: Damian Neogenn-Lindner, ruch sceniczny: Piotr Soroka.

Oto tekst na stronie teatru:

Zapraszamy na spotkanie z Kopciuszkiem – bohaterką jednej z najbardziej popularnych na całym świecie baśni, którą prezentujemy w zupełnie nowej odsłonie. Historię opartą na motywach znanych z przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Pojawi się zatem dużo magii – pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic.

Spektakl porusza ważne i bliskie dzieciom tematy, takie jak poczucie niesprawiedliwości, odrzucenie, samotność , rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. To zatem „baśń drogi”, jaką musi przebyć Kopciuszek, aby stać się sobą i odnaleźć miłość. Chłopcy, nie dajcie się zwieść! To opowieść nie tylko dla dziewczyn. Znajdziecie tu także coś dla siebie. Książę Arian jest bowiem wytrawnym wojownikiem.
W Kopciuszku pojawiają się elementy teatru lalek i formy, co z całą pewnością podniesie wartość wizualną spektaklu.

Obsada: Anna Chabowska, Joanna koc, Tatiana Kołodziejska, Ernest Nita, Joanna Wąż.

Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply