Przejdź do treści

Tragikomiczne science-fiction w Koszalinie

Tak się złożyło, że w jesiennym Kwartale w teatrze nie było informacji o premierach koszalińskich, więc chciałabym odnotować, że w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego odbyły się dwie premiery: 28 września 2013 Noc poety. Wiersze i piosenki Jonasza Kofty (reż. Zespół) oraz 12 grudnia 2013 Podróże Guliwera w reż. Zdzisława Derebeckiego (dyrektora teatru).

A w obecnym kwartale, mianowicie 11 stycznia 2014 r. będzie miała miejsce premiera Love forever autorstwa i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego (dramaturgia – Kuba Mokrosiński).

Opis przedstawienia na stronie teatru :

Skończony choleryk Greg, lekoman, wizjoner i samozwańczy ekspert w dziedzinie relacji podmiot-podmiot, otrzymuje bajeczną kwotę na realizację pewnego projektu naukowego. W pracę na pastylką umożliwiającą odzyskanie utraconej miłości zaangażowane są dwie pary. Historia ich związków to obiekt naukowych fascynacji Grega; jego główną motywacją nie jest jednak zbawienie ludzkości, ale tęsknota za minionym szczęściem. Love forever to dramatyczna komedia science fiction, która montuje nasze radości i smutki w teledysk transmitowany na żywo. Z komiczną powagą, rzecz jasna.

Obsada : Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Artur Paczesny, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Kamila Rogowska (gościnnie), Damian Skoczyk (gościnnie, autor muzyki do spektaklu).

Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply