Wielopokoleniowo w Powszechnym

 

To była poważna i wzruszająca ceremonia, prowadzona z wdziękiem przez Marię Szabłowską i Pawła Sztompke. Zwycięzcy, nawet ci najmłodsi z II klasy Szkoły Podstawowej nr 1 z Poddębic wraz z ich opiekunką, panią Wiesławą Dudą, odbierali przyznaną nagrodę na scenie stołecznego Teatru Powszechnego w świetle jupiterów, podobnie jak Joanna Wojtasik, w drugiej kategorii wiekowej, uczennica II klasy Gimnazjum Specjalnego nr 97. Sala ciepłymi oklaskami witała ich na scenie, na ekranie mogliśmy obejrzeć reprodukcje ich prac, które do nagród kwalifikowała osobiście sama Xymena Zaniewska.

 

Laureatom konkursu fotograficznego gratulowała Anna Seniuk. Serdeczne słowa kierowała nie tylko pod adresem uczestników konkursu Wielopokoleniowo, wielokolorowo, któremu patronowała, ale wszystkich którzy okazują sobie nawzajem miłość. Ubolewała wprawdzie, że trzeba aż specjalnych akcji, aby o solidarności pokoleń przypominać, ale skoro takie czasy przyszły, trzeba to czynić tym bardziej z przekonaniem, że warto.

Rozdanie nagród w obu konkursach poprzedziło spektakl Tacy duzi chłopcy do tekstów Jana Wołka w reżyserii Piotra Machalicy (i z jego udziałem), ale nikt z oczekujących na przedstawienie nie okazał zniecierpliwienia. Przeciwnie, doceniono młodych artystów i tak uroczysty charakter ich wyróżnienia.

 

Tomasz Miłkowski

 

PS. Uroczystość odbyła się 15 października i należała do sekwencji zdarzeń projektu Wzajemność, zorganizowanego na zlecenie miasta stołecznego Warszawy w Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, którego polska sekcja AICT była partnerem.

Leave a Reply