Szalone Dni Muzyki

 

3 dni – 60 koncertów – 950 wykonawców! To zapowiedź prawdziwej uczty muzyki klasycznej. A wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach – bilety po 5, 7 i 10 zł.

 

18 edycja (a 3. odbywająca się również w Polsce) międzynarodowego festiwalu „La Folle Journee” będzie poświęcona muzyce rosyjskiej – od połowy dziewiętnastego wieku po drugą połowę dwudziestego. I doprawdy, jest w czym wybierać. Czajkowski, Rimski-Korsakow, Rachmaninow, Strawiński, Prokofiew, Szostakowicz – prawdziwi giganci w wykonaniu ponad 950 artystów z całego świata.

 

Na trzy dni gmach Opery Narodowej ogarnie istne muzyczne szaleństwo. 60 koncertów w kilku salach, którym patronować będą na czas festiwalu Dostojewski, Puszkin, Czechow, Tołstoj oraz w namiocie (sala Gogola, wstęp wolny) na dziedzińcu. Krótkie, około godzinne koncerty i wyjątkowo tanie bilety mają służyć wyzwaniu festiwalu – przełamywania powszechnych stereotypów nieprzystępności muzyki klasycznej, poprzez zachęcanie i ułatwianie udziału w koncertach szerokiej publiczności.

W ramach koncertów festiwalowych, obok występów muzyków światowej sławy, odbędą się także specjalne koncerty młodych wykonawców, najlepszych zespołów ze szkół muzycznych w całej Polsce. Ponadto festiwalowi towarzyszą muzyczne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, a także koncerty dla kobiet w ciąży i niemowląt – „Smykofonia”.

Bilety do nabycia w Operze Narodowej i na Bilet.pl.

 

Leave a Reply