Letni przegląd Laboratorium Dramatu

Laboratorium Dramatu przestaje być miejscem, a staje się lotną ideą i metodą twórczą realizowaną na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i na Scenie Przodownik przy Olesińskiej 21. W lipcu zaprasza na przegląd swoich spektakli.

W programie festiwalu m.in. prapremiera „Baden-Baden” Piotra Rowickiego, 16 spektakli granych na dwóch scenach i Kabaret Na Koniec Świata.

Początek festiwalu  – 1 lipca 2011 o godz. 20:00

Laboratorium Dramatu to idea teatru opartego na współczesnej dramaturgii. Spektakle adresuje do ludzi szukających w teatrze ciekawych opowieści i inspiracji intelektualnej. Metoda Laboratorium opiera się na idei „open source”, czyli włączeniu w proces powstawania dramatu aktorów, reżyserów, specjalistów i widzów, a w proces powstawania spektaklu – autora. Dotychczasowa siedziba Laboratorium przy Olesińskiej od pierwszego dnia Przeglądu zmienia nazwę na „Scena Przodownik”.

 

Laboratorium pokaże 16 spektakli. Połowa to premiery tego sezonu – „Nasza klasa” i „Amazonia” z Teatru Na Woli oraz – grane przy Olesińskiej 21. – „Medea”, „Stephanie Moles…”, „Rekonstruktor”, „Sex Machine” i „Ismena. Nieopisana siostra”. Festiwal otworzy prapremiera sztuki Piotra Rowickiego „Baden Baden” w reżyserii Aldony Figury i z udziałem m.in. Anny Gajewskiej, Moniki Niemczyk, Przemysława Sadowskiego i Mirosława Zbrojewicza. Poza tym Kabaret Na Koniec Świata – wspólny projekt aktorów, dramatopisarzy, reżyserów i muzyków.

Tradycyjnie Letni Przegląd LD można nazwać festiwalem aktorskim. Na obu scenach zobaczymy między innymi: Izabelę Dąbrowską, Joannę Jeżewską, Krystynę Tkacz, Julię Wyszyńską, Stanisława Brudnego, Leszka Lichotę, Łukasza Lewandowskiego, Janusza R. Nowickiego, Krzysztofa Stelmaszyka i Zdzisława Wardejna.

Program Przeglądu na stronach: www.teatrnawoli.pl i www.labodram.pl

Karnety na IV LETNI PRZEGLĄD LABORATORIUM DRAMATU są dostępne są w kasach na ul. Kasprzaka 22 i Olesińskiej 21. Karnet upoważnia do obejrzenia 5 wybranych spektakli. Ceny karnetów: 150zł normalny/ 100zł ulgowy.

Bilety na spektakle w Teatrze na Woli: 22 632 24 78 ł bilety@teatrnawoli

Bilety na spektakle w Scenie Przodownik przy Olesińskiej 21 – 663 741 903

 

Opis spektakli:

1 i 2 lipca, godz. 20:00 ; 15 i 16 lipca, godz. 21:00

 

Scena Przodownik przy Olesińskiej 21.

 

Prapremiera „Baden Baden” Piotra Rowickiego w reżyserii Aldony Figury

 

Niemiecka posiadłość na Pomorzu w ostatnich dniach wojny. Frau Edith próbuje prowadzić dom na dawną modłę, ale trudno już ignorować wiadomosci z frontu i odgłosy zblizających się czerwonoarmistów. Rzeczywistość gwałtownie wypada z formy, a mieszkańcy domu szukają swoich sposobów na zmierzenie się z katastrofą. Czy uratowanie skóry jest w zasięgu ich możliwości? Czy lepiej zaznać

Leave a Reply