Nagrody miesięcznika TEATR

Przyznane zostały doroczne (2005) nagrody miesięcznika TEATR – zamieszczamy komunikat redakcji.

W przededniu przypadającej 19 sierpnia 30. rocznicy tragicznej śmierci Konrada Swinarskiego redakcja „Teatru” przyznała ustanowioną w 1976 roku nagrodę reżyserską Jego imienia. Laureatem Nagrody im. Konrada Swinarskiego za sezon 2004/2005 został Piotr Cieplak za reżyserię Słomkowego kapelusza Eugene`a Labiche`a w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Redakcja „Teatru” przyznała również doroczne Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepsze role w sezonie 2004/2005:
Laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza została Jadwiga Jankowska-Cieślak za role Pauliny i Aurelii w  Niedokończonym utworze na aktora wg Antoniego Czechowa i Yasminy Rezy w reżyserii Krystiana Lupy oraz Matki w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki w reżyserii Agnieszki Glińskiej – oba przedstawienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza został Adam Woronowicz za role Fadinarda w Słomkowym kapeluszu Eugene`a Labiche`a w reżyserii Piotra Cieplaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w Pamiętniku z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz w Teatrze Telewizji.

Leave a Reply