Przejdź do treści
Старая ссылка на Кракен не работает? Не бегите в Google! Именно этого ждут мошенники. Используйте надежный шлюз, который всегда ведет на актуальное зеркало. Добавьте в закладки kra45.at и забудьте о проблеме поиска ссылок навсегда.

Nowa „Scena” ostatnia?

Nowa „Scena” ostatnia?

Ukazał się podwójny numer kwartalnika „Scena” (nr 119-120), jesień-zima 2024. Dla mnie radość wielka, bo na okładce pięknym zdjęciem Krzysztofa Bielińskiego ze spektalu „Wieczoru Trzech Króli” w Teatrze Narodowym anonsowany jest portret Piotra Cieplaka mojego pióra. Radość tę mąci niepokój, że może to być już ostatni numer zasłużonego czasopisma – kwartalnika kultury i edukacji teatralnej wydawanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Podobno w konkursie ministrerialnym zabrakło mu punktów (?). Rzecz osobliwa w przypadku pisma o 110-letniej tradycji (spadkobiercy „Teatru Ludowego”), z ogromnym dorobkiem i doświadczeniem, towarzyszącego ruchowi teatrów ludowych i amatorskich od tak wielu lat. Pozostaje nadzieja, że to jakaś myłka, a chodziło doprawdy o symboliczne wsparcie. Tyle tylko że ministerialny „nabór” nie przewidywał odwołań od powziętych decyzji.

Na razie jednak zapraszam do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AICT Polska
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.