Przejdź do treści
tinder polska

O Teatrze TVP w Domu Dziennikarza

We wtorek, 28 maja warszawskim Domu Dziennikarza odbyło się spotkanie poświęcone kondycji Teatru TVP. Na zaproszenie polskiej sekcji AICT/ Klubu Krytyki Teatralnej SDRP w dwugodzinnej rozmowie uczestniczył red. Wojciech Majcherek, z-ca dyrektora Teatru TVP.

Moment spotkania, jak podkreślił Tomasz Miłkowski, powołując się na opinię Jerzego Antczaka, okazał się szczególnie szczęśliwy, bo po majowym „restarcie” Teatru TVP, opartym wprawdzie na produkcjach przeniesionych/ transmitowanych z teatrów żywego planu przez TVP, ale zapowiadających kierunek zmian i główny nurt produkcji. Wojciech Majcherek przedstawił rysujące się możliwości i zadania przed Teatrem TVP, który staje się od czerwca Agencją produkcyjną i redakcją, a więc samodzielną jednostką organizacyjną w strukturze telewizyjnej, zdolną do programowania i produkcji nowych spektakli.

Ambicją kierownictwa jest prezentowanie 3 premier poniedziałkowych i jednej w TVP Kultura każdego miesiąca, wzbogacanych o powtórki. Rozmach, z jakim zrealizowana została transmisja musicalu „1889” w reżyserii Katarzyny Szyngiery z Teatru Słowackiego w Krakowie pozwala myśleć z optymizmem o nowym sezonie. Wygląda na to, że polska sekcja AICT wznowi prace kapituły Nagrody im. Stefana Treugutta, przyznawanej za osiągnięcia w Teatrze TVP.

[Fot. Katarzyna Michalik-Jaworska]

Leave a Reply