Przejdź do treści
tinder polska

Ostatni miesiąc naboru do III. edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy trwa nabór do III. edycji międzynarodowego konkursu dla dramatopisarzy i dramatopisarek – AURORA. Teksty można przesyłać jeszcze przez miesiąc – do 16. kwietnia. Finał konkursu odbędzie się w październiku podczas XXII edycji Festiwalu Prapremier.

AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy przyznawana jest od 2021 roku ze wybitny dramat współczesny. Konkurs kierowany jest do dramatopisarzy dramatopisarek z krajów Centralnej i Wschodniej Europy, Bałkanów, Kaukazu i Azji Centralnej. Celem organizatorów jest wspieranie twórczości, poszukiwanie nowego języka teatralnego i wyłonienie najciekawszych tekstów, które podejmują tematy istotne dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur.

W tym roku konkurs kierowany jest do autorów i autorek z następujących krajów: Polska, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Gruzja, Armenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Albania, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Rumunia, Macedonia, Słowenia, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Turkmenistan.

W poprzednich edycjach konkursu nagroda AURORA trafiła do białoruskiego autora i reżysera Mikity Ilyinchyka (Dark room, 2021) oraz do rumuńskiej dramatopisarki Elise Wilk (Zniknięcia, 2022).

Utwory do konkursu można przesyłać w jednym z czterech języków: angielskim, polskim, rosyjskim lub ukraińskim. W pierwszym etapie Jury wybierze pięć tekstów finałowych, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych podczas Festiwalu Prapremier w październiku 2023 roku. W finale Kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł.

Nabór tekstów trwa do 16 kwietnia. Utwory wraz ze zgłoszeniem należy przesłać na adres aurora@teatrpolski.pl do godziny 23.59 czasu polskiego.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz informacje w języku polskim, angielskim
i rosyjskim dostępne są na stronie www.auroraaward.pl.

Leave a Reply