Wieczór literacki w RDC z Haliną Mikołajską:

Już w sobotę, 21 sierpnia o godz. 20.00 czeka nas kolejny wyjątkowy wieczór z wybitną literaturą. W „Wieczorze literackim” RDC usłyszymy słuchowisko pt. „Człowiek nie starzeje się” autorstwa i w reżyserii Bronisława Wiernika. Nie zabraknie też rozmów z ciekawymi gośćmi.

W najbliższym „Wieczorze literackim” usłyszymy oryginalne słuchowisko Teatru Polskiego Radia, którego autorem i reżyserem jest Bronisław Wiernik. Akcja dzieje się na sali sądowej w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Komisarz policji (Andrzej Szczepkowski) składa tendencyjne zeznania obciążające członków partii komunistycznej. Prokurator (Bronisław Pawlik) uznaje dowody komisarza za wystarczające do orzeczenia o winie oskarżonych (w roli oskarżonych występują: Munclingrowa Janina, Mikołajska Halina, Małynicz Zofia, Maciejewski Maciej, Listkiewicz Zygmunt, Kowalczyk August). Oskarżeni kolejno zabierają głos, mówią o swojej przeszłości, działalności w organizacji. Wśród nich znajduję konfident, który również zabiera głos i odwołuje swoje wcześniejsze zeznania i zasiada na ławie oskarżonych.

W słuchowisku wystąpili również Józef Maliszewski, Gustaw Holoubek, Feliks Chmurowski i Henryk Boukołowski.

Gościem „Wieczoru literackiego” będzie Tomasz Miłkowski – dziennikarz, krytyk teatralny i literacki, wieloletni prezes Klubu Krytyki Teatralnej. Wraz z Łukaszem Jasina wspominać będą Halinę Mikołajską. Zaś Paweł Łysak – dyrektor Teatru Powszechnego – opowie o przygotowaniach do nowego teatralnego sezonu.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer

Leave a Reply