Syrena wraca do gry!

Stęskniliśmy się za Widzami, na szczęście długa rozłąka jest już za nami. Jako pierwsi do Teatru Syrena wrócą najmłodsi ze swoimi opiekunami. W sobotę, 20 czerwca, w samo południe zagramy dla nich „Dzieci z Bullerbyn”, spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren, pełen muzyki, tańca i wspólnego śmiechu.

W kolejne czerwcowe i lipcowe weekendy, zawsze o godzinie 19, zagramy spektakle dla widzów starszych. 28 i 29 czerwca będzie to komediodramat „Nasze żony”, napisany na trzech wirtuozów aktorstwa. Na scenie Syreny w postaci wieloletnich przyjaciół wcielą się Wojciech Malajkat, Wojciech Pszoniak i Jerzy Radziwiłowicz.
Tydzień później, 4 i 5 lipca, zapraszamy na koncert najpiękniejszych włoskich przebojów, czyli „Spaghetti Poloneze”. Hity takie jak „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare” zaśpiewa włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach Monika Mariotti. Towarzyszy jej świetny zespół pod kierunkiem Michała Lamży. Mariotti śpiewanie szlagierów przeplata anegdotami na temat polsko-włoskich różnic i podobieństw kulturowych, relacji damsko-męskich i różnych stereotypów, które im towarzyszą.
Kolejny weekend, 11 i 12 lipca, spędzimy z musicalem, którego nazwa niezwykle dobrze pasuje do obecnych czasów. Zapraszamy na „next to normal”, opowieść o z pozoru normalnej, amerykańskiej rodzinie. Oryginalna wersja tego musicalu zdobyła liczne nagrody, m.in. kilka statuetek Tony, czyli musicalowych odpowiedników Oscarów.
– Jesteśmy w pełni gotowi na ponowne spotkanie z widzami. Przygotowujemy się do niego od wielu tygodni – mówi Monika Walecka, p.o. dyrektor Teatru Syrena. – Na razie ogłaszamy testowy repertuar. Mamy nadzieję, że zainteresowanie widzów i ich chęć powrotu na teatralne fotele będzie tak duża, że wkrótce ogłosimy kolejne spektakle – dodaje.

Widzowie i pracownicy Teatru Syrena muszą się dostosować do nowych wymogów sanitarnych, ogłoszonych przez rząd. Oznacza to, że podczas wspomnianych spektakli nie będzie można skorzystać z usługi „Niania w teatrze”, a co drugie miejsce na widowni będzie musiało pozostać wolne. Widownia będzie oglądać spektakle w maseczkach.

Repertuar Teatru Syrena na najbliższe dni:
„Dzieci z Bullerbyn” – 20 czerwca – 12.00
„Nasze żony” –  27 i 28 czerwca – 19.00
„Spaghetti Poloneze” – 4 i 5 lipca – 19.00
„next to normal” – 11 i 12 lipca – 19.00

Więcej informacji na: www.teatrsyrena.pl

Leave a Reply