VII Najazd Awangardy na Rzeszów

17 października w czwartek o godzinie 19:03 w Szajna Galerii Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się kolejna VII edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów!

To coroczne wydarzenie jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych poetów. Stanowi dobry pretekst do dyskusji na temat kształtu współczesnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji.

W ramach spotkania zaprezentowane zostaną wiersze najlepszych poetów Podkarpacia, od debiutantów po nazwiska doceniane i nagradzane na ogólnopolskim rynku wydawniczym.

Impreza promująca poezję podkarpackich twórców, jest organizowana przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej we współpracy z Klubem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Rzeszowie oraz Sekcją Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gospodarzem wieczoru będzie znakomity poeta, autor artykułów naukowych i felietonów dr Stanisław Dłuski – pomysłodawca i kurator wydarzenia. Wiersze zaprezentują aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Mariola Łabno-Flaumehaft i Wojciech Kwiatkowski. Opiekę artystyczną nad całością objął dyrektor Teatru, reżyser teatralny i sympatyk słowa pisanego – Jan Nowara.

W tym roku usłyszymy utwory Jana Belcika, Jakuba Bolca, Jana Borcza, Stanisława Dłuskiego, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Tomasza Herdzika, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Ryszarda Mścisza, Yousefa Sh’hadeh, Andrzeja Sondeja, Natalii Szumnej, Jacka Świerka, Jana Tulika, Arkadiusza Tuziaka, Mirosława Welza i Małgorzaty Żureckiej. Będziemy napawać się też dźwiękiem. Muzykę i poezję połączy Mariola Łabno-Flaumenhaft, która wykona piosenki z repertuaru legendarnej Marlene Dietrich.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy, niezwykle klimatyczny wieczór w Teatrze!

Wstęp: 2 złote

Leave a Reply