Współczesna dramaturgia ukraińska na Warszawskich Targach Książki

Serdecznie zapraszamy na prezentację książki „Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do JA” oraz spotkanie z pisarzem Dimą Łewickim i tłumaczką na nasze stoisko „Salon książki Ukraińskiej” (Stoisko 143/D13 (Promenada) pod czas Warszawskie Targi Książki / Warsaw Book Fair
Prowadzący: Tomasz Miłkowski,
Uczestnicy spotkania: Elżbieta Manthey (wydawca), Dima Łewycki (dramaturg), Zuza Barc (reżyserka), Anna Korzeniowska-Bihun (tłumaczka)
*****************
Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do JA stanowi antologię ośmiu sztuk w wyborze i przekładzie Anny Korzeniowskiej-Bihun. Każda ze sztuk zawartych w antologii wyróżnia się odmiennym stylem – znajdziemy w niej dramaty eksperymentujące z formą i językiem oraz te bardziej tradycyjne; groteskowe komedie ukazujące instytucjonalne wypaczenia oraz poetyckie obrazy samotności i desperacji. Wszystkie utwory łączy jednak empatia dla człowieka znajdującego się w sytuacji skrajnej, próbującego wypracować strategie przetrwania w burzliwej rzeczywistości.

Wśród autorów znajdują się doceniani w kraju i za granicą dramatopisarze: Pawło Arje, Natalia Błok, M. Masza Wakuła, Ołeksandra Hromowa, Tetiana Kycenko, Dima Łewycki, Olga Maciupa oraz tragicznie zmarła Anna Jabłonska.

Leave a Reply