W Olsztynie Gordon i Słobodzianek

Od 6 kwietnia w Teatrze im Stefana Jaracza trwają 27. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Zakończą się 13 kwietnia.

Na 27-04-2019 olsztyński teatr przygotowuje premierę sztuki Daniela Gordona Więzi rodzinne. Przekład: Bogusława Plisz-Góral, reżyseria: Justyna Celeda, scenografia: Iza Kolka.

Opis sztuki:

Cztery spokrewnione ze sobą kobiety – matka, córki oraz wnuczka, spotykają się w specyficznych okolicznościach rodzinnych – pogrzeb ojca, a my przy okazji poznajemy mroczne sekrety tej rodziny, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Przygotujcie się na sporą dawkę czarnego humoru.

Aktorki: Marzena Bergmann, Milena Gauer, Alicja Kochańska, Małgorzata Rydzyńska.

 

Następna premiera planowana jest na 24-05-2019, a będzie to Nasza klasa Tadeusza Słobodzianka.

Reżyseria: Adam Nalepa, scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki, muzyka: Marcin Rumiński, ruch sceniczny: Wiola Fiuk, Patryk Gacki.

Od teatru:

„Nasza klasa” to opowieść o uczniach jednej klasy – Polakach i Żydach, którą śledzimy od roku 1935, aż do współczesności. Historie każdego z dziesięciorga uczniów obserwujemy przez pryzmat wydarzeń jakie mają miejsce w ich miasteczku po wybuchy II wojny światowej. Wkroczenie Armii Czerwonej a potem Niemców, na zawsze zmieni miasteczko i jego mieszkańców. Po zakończeniu wojny bohaterowie próbują ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości. Jedni w Polsce Ludowej, inni w Ameryce czy Izraelu. Wszyscy szukają zrozumienia i próbują dotrzeć do prawdy o losach pozostałych kolegów z klasy. Ofiara łatwo może stać się oprawcą, a życie wystawi każdemu rachunek za jego czyny.
„Nasza klasa” jest najczęściej wystawianym na świecie polskim dramatem.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply