Czechow na Scenie na Woli

Teatr Dramatyczny zaprasza na premierę sztuki Antoniego Czechowa KILKA SCEN Z ŻYCIA w reżyserii Anny Gryszkówny. Premiera odbędzie się 1 marca 2019 r. o godzinie 19:00 na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22).

KILKA SCEN ŻYCIA WEDŁUG „PŁATONOWA”

U bogatej wdowy rozpoczyna się wieczór sylwestrowy. Leniwy czas ożywia przyjazd Płatonowa z młodziutką żoną. Jego postać elektryzuje damskie towarzystwo. Pragnie go uwieść generałowa, rozmyśla o nim żona przyjaciela, a nawet pewna niepokorna dwudziestolatka, choć ten jawnie z niej drwi. Każda z nich sądzi, że właśnie z nią odnalazłby szczęście. Między bohaterami toczy się pełna napięcia gra, w której trudno wskazać zwycięzcę. Skazani na siebie, niemal uwięzieni we własnym towarzystwie, poddają się namiętnościom i intrygom.

W urzekającym dekadencją świecie Czechowa nie ma kryształowych kobiet, ani niezłomnych mężczyzn. Pod pozorem tragikomicznej historii o mężczyźnie uwikłanym w niechciane romanse, autor wkrada się w głąb ludzkiej duszy, opowiadając o naszych pragnieniach i słabościach.

Obsada:

Otar Saralidze  Michał Płatonow

Agata Wątróbska  Anna Wojnicew

Martyna Kowalik  Sonia

Agata Góral  Maria Grekow

Sebastian Skoczeń  Sergiusz

Marcin Stępniak  Mikołaj

Agata Różycka  Sasza

Leave a Reply