PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby – bez przerw na sen – mniej więcej tydzień. Możliwość wyboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej” ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost – Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać. Przejmując organizację Festiwalu od Fundacji „Okularnicy”, odczuwam brzemię wielkiej odpowiedzialności, ale i – wraz z uczestnikami 21. Konkursu Wokalnego – niezwykłą ciekawość odkrywania. Zapraszam Państwa do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale zawsze fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej.

(Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu)


Osoba zgłaszająca się do Konkursu staje się jego Uczestnikiem po spełnieniu łącznie trzech warunków:

– przyjęcia przez Organizatora prawidłowo wypełnionej karty zgłoszeniowej,
– spełnienia przez osobę zgłaszającą się do Konkursu wymogów regulaminu,
– zaksięgowania na koncie Organizatora Opłaty Wpisowej

Osoby pragnące wziąć udział w Konkursie zgłaszają swój akces poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres: osiecka@teatrnowy.pl.

Uczestnicy powinni na cele Konkursu przygotować dwie piosenki ze słowami Agnieszki Osieckiej, wybrane według własnego uznania, jedynie spośród piosenek, które zostały zarejestrowane w odpowiednich rejestrach Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i znajdują się pod prawną ochroną tej organizacji. Wykaz zarejestrowanych utworów Agnieszki Osieckiej znajduje się na stronie www: https://okularnicy.org.pl/festiwal-konkurs/konkurs/lista_utworow/.

Kłopot ze znalezieniem akompaniatora? Dostępne w internecie nagrania podkładów są złej jakości artystycznej i technicznej? Wychodząc naprzeciw tym problemom, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, Fundacja Okularnicy zrealizowała 100 nagrań z piosenkami autorstwa wybitnych kompozytorów tworzących z Agnieszką Osiecką. Znajdziesz je pod adresem: https://okularnicy.org.pl/fundacja-okularnicy/lista-podkladow

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się w jego regulaminie.

Przyjmowanie złoszeń

– do 31 maja 2018 roku

I etap konkursu

– 11, 12, 13 czerwca 2018 | Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie | ul. Myśliwiecka 3/5/7

II etap Konkursu

– 6-12 sierpnia 2018 roku | Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

III etap Konkursu

– koncert: Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie (dokładna data zostanie podana przed rozpoczęciem I etapu)
– koncert finałowy: 20 października 2018 | Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie | ul. Myśliwiecka 3/5/7
– ceremonia wręczenia nagród, koncerty galowe: 26, 27, 28 października 2018 | Teatr Nowy w Poznaniu

pobierz regulamin konkursu
pobierz kartę zgłoszeniową

pobierz konkursową ulotkę

Leave a Reply