Jesteś SOBĄ czy swoim CIENIEM? Grzegorzek reżyseruje OTCHŁAŃ

Premiera OTCHŁANI w łódzkim Jaraczu już 6 kwietnia:

OTCHŁAŃ Jennifer Haley to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji.

Mariusz Grzegorzek sięgnął po OTCHŁAŃ, bo, jak mówi: „To prowokacyjny tekst, pełen tajemnicy i niepokoju. Jego akcja rozgrywa się jednocześnie sto lat temu i w odległej przyszłości. Science-fiction i retro. Thriller, romans i sugestywny dramat psychologiczny. Amerykański sentymentalizm i zuchwałe przekraczanie tabu – mieszanka wybuchowa. Co dzieje się naprawdę, a co na niby? To hipnotyczna opowieść o głodzie miłości i cenie, jaką trzeba za jego zaspokojenie zapłacić”.

W OTCHŁANI dramatyczne śledztwo w mrocznej sprawie nie daje łatwych odpowiedzi. Raczej stawia pytania: Czy oskarżeni na pewno są potworami? Czy to, co wirtualne jest lepsze niż realne? Co nam daje czas spędzony w nieprawdziwym świecie? Czy będąc online przez 12 godzin jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem?

Przyjdź do Jaracza i przekonaj się sam.

Reżyser (także autor oprawy wizualnej) do współpracy zaprosił wybitną malarkę Magdę Moskwę /kostiumy/ oraz DJ Alexa /muzyka /.

W obsadzie: Marek Nędza, Agnieszka Skrzypczak, Paulina Walendziak (PWSFTviT), Andrzej Wichrowski [na zdjęciu] oraz Krzysztof Zawadzki (gościnnie, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie).

Prapremiera polska 6 kwietnia 2018 r. na Scenie Kameralnej Teatru im. Jaracza w Łodzi

Zobacz zwiastun spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=pPE2QOU_cpo

http://www.teatr-jaracza.lodz.pl/otchlan.html

Profil spektaklu na FB:

https://www.facebook.com/prapremiera/

Więcej o sztuce i Jennifer Haley :

http://www.adit.art.pl/autorzy/haley-jennifer-0, http://www.adit.art.pl/sztuki/konstrukt

Leave a Reply