Zabawa z odrobiną refleksji w Szczecinie

Na początku tego roku szczecińskie teatry sięgają po utwory, które bawią, ale również kierują naszą uwagę na rzeczy ważne, nad którymi warto się chwilę zastanowić.

Teatr Polski rozpoczął nowy rok od premiery PENSJONATU PANA BIELAŃSKIEGO w reż. Marka Gierszała. Twórcy  są odpowiedzialni za tłumaczenie, opracowanie tekstu, reżyserię oraz kostiumy do szczecińskiego „Pensjonatu Pana Bielańskiego“, którego premiera w Teatrze Polskim jest polską prapremierą tej sztuki. W świetnych, komediowych rolach występują znakomici aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie na czele z Michałem Janickim w roli Maurycego Stolnika.

Pod koniec lutego  w Teatrze Polskim będą XXI Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego. W programie koncert Artura Andrusa i Piotra Bukartyka oraz program urodzinowy „Zróbmy sobie Paryż”.

Opera na Zamku zaprasza w lutym na premierę opery buffa COSI FAN TUTTE Mozarta. Liczne pomyłki i zamiany ról czynią z Così fan tutte najzabawniejszą chyba komedię w dorobku Mozarta, która ma jednak poważne przesłanie – skłania do refleksji nad ludzką naturą i namysłu, na czym naprawdę opiera się związek dwojga ludzi. By podkreślić ponadczasowy charakter tej opowieści, realizatorzy umieszczają jej akcję blisko współczesności.

Cosi fan tutte, Opera na Zamku, premiera 10 lutego 2018.

Teatr Wpółczesny zaprasza na sztukę Iwana Wyrypajewa PIJANI w reż. Norberta Rakowskiego. Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie, albo w jej trakcie. Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

Pijani,  Teatr Współczesny, premiera 24 lutego.

Niezależny Teatr Nie Ma proponuje w najbliższym czasie dwie premiery. 12 stycznia  będzie to TWARZ GRZESZNICY, a  9 marcaBABSKI BUNT.

Opr. Małgorzata Klimczak

Leave a Reply