Koncerty Opery na Zamku na Nowy Rok

Jak co roku Opera na Zamku w Szczecinie przygotowuje dla widzów Koncert Sylwestrowy i Noworoczny. W te wyjątkowe wieczory, 31 grudnia o godz. 20 i 1 stycznia o godz. 19.00 zaprasza w podróż po świecie muzyki klasycznej w filmach.

Mozart, Verdi, Wagner, Puccini kompozytorami muzyki filmowej? Czemu nie! Reżyserzy nierzadko sięgali po twórczość mistrzów ceniąc siłę wyrazu i uniwersalność muzyki klasycznej. „Czas apokalipsy” („Walkiria”), „Skazani na Shawshank” („Wesele Figara”), „Ojciec chrzestny” („Rycerskość wieśniacza”), „Miłość ma dwie twarze” („Nessum Dorma”), „Wojna i pokój” („Walc z maskarady”)  to jedynie kilka tytułów, w których zabrzmiały fragmenty słynnych oper. Podczas tych wyjątkowych wieczorów zabierzemy naszych gości w podróż po świecie muzyki klasycznej w filmach i wspólnie będziemy odkrywać jego zaskakujące zakątki.

W koncercie wezmą udział soliści, chór, balet i orkiestra Opery na Zamku pod batutą Jerzego Wołosiuka, a ich występom towarzyszyć będzie efektowna choreografia, gra świateł i projekcje.

Leave a Reply