Nocny autobus i Masłowska w Słupsku

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku  na 8 września zapowiada premierę sztuki Michała Walczaka NOCNY AUTOBUS. Reżyseria, scenografia, opracowanie dźwiękowe: Tomasz Kaczorowski, wideo: Piotr Stępień.
Obsada: Bożena Borek, Jerzy Karnicki.
Opis sztuki : Noc. Miasto. Ona i On, zagubieni w nocy, spotykają się na przystanku w oczekiwaniu na nocny autobus. Próbują nawiązać rozmowę, jednak wychodzi im zaledwie kaleki dialog. Fascynują się sobą – nawet zakochują. Czy to spotkanie będzie początkiem wielkiej miłości?
Nocny Autobus Michała Walczaka, jednego z najpopularniejszym polskich dramatopisarzy, jest zabawnym, poetyckim dramatem opowiadającym o miłości i samotności ludzi zagubionych w wielkim mieście.

Premiera: 8 września 2017 – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Również we wrześniu zapowiadana jest premiera sztuki DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU  Reżyseria: Paweł Świąk, scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda.

Tragikomiczny dramat Doroty Masłowskiej  opowiada o współczesnej Polsce widzianej oczyma dwójki tytułowych bohaterów. Parcha i Dżina poznają się na imprezie tematycznej zorganizowanej pod hasłem „bieda”, w czasie której zaczynają udawać imigrantów. Otrzeźwienie przychodzi, kiedy pozbawieni dokumentów, telefonu i pieniędzy znajdą się w środku nocy w lesie, z którego nie mają jak się wydostać. Lekkomyślny żart staje się początkiem pełnej przygód i przedziwnych spotkań podróży powrotnej do Warszawy, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Obsada: Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Marta Turkowska.

Premiera:
23.09.2017 r. Duża Scena – Nowy Teatr w Słupsku
29.09.2017 r. Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Spektakl powstaje w koprodukcji Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku oraz Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

 

Leave a Reply