Trudno za nim nadążyć

Czas płynie szybko i aż trudno uwierzyć, że Wiesław Geras już od pięćdziesięciu lat zajmuje się festiwalami jednego aktora. W Helu wprawdzie dopiero od kilku lat jest Dyrektorem Artystycznym Teatru w Remizie, liczę jednak na długoletnią współpracę z Wiesławem w tej dziedzinie.

W związku z jubileuszem 50-lecia pracy przy tworzeniu festiwali jednego aktora pragnę złożyć podziękowania i wyrazy uznania za wspaniałą pracę Wiesława Gerasa. Dla mnie osobiście, ale także dla całego miasta, to wielki zaszczyt, że możemy współpracować z tak wspaniałym człowiekiem. Jego praca zasługuje na głęboki szacunek i uznanie.

Tradycją stała się wspólna kawa z aktorami po sesji zdjęciowej przy wystawie Teatru w Remizie, którą każdego roku przygotowujemy na głównej arterii naszego pięknego miasta. Choć pracy, jako Burmistrz Helu mam sporo, to na spektakl i tę kawę zawsze znajdę czas. Cenię sobie rozmowy z Wiesławem i aktorami przy kawie, ponieważ mogę wysłuchać ich opinii na temat miasta, refleksji na temat widzów Teatru w Remizie, ale z drugiej strony mogę aktorom opowiedzieć o Helu.

Wiesław jest niezwykle zaangażowany w nasz wspólny Teatr i podchodzi do niektórych spraw bardzo emocjonalnie, co potwierdza tylko, jak bardzo zależy mu na doskonałej pracy, którą wykonuje. Podziwiam go za werwę i młodość ducha, którą zachowuje. W mieście jest nie tylko znany, ale również lubiany. Trudno za nim nadążyć, bo w magicznym tempie przemieszcza się z jednego końca miasta na drugi. Zawsze gotowy do współpracy i perfekcyjnie przygotowany – to Wiesław, jakiego znam.

Wiesławie, życzę Ci wielu lat owocnej pracy. Ludzie cenią Twoją pracę i czekają na Twoje Festiwale.

Dr Klemens Adam Kohnke

Burmistrz Helu

Leave a Reply