Poniedziałkowa Scena Czytania w Teatrze WARSawy

Teatr WARSawy inauguruje Poniedziałkową Scenę Czytania. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 maja o godz. 20.00.

W poniedziałek przedstawiona będzie „Wigilia” Daniela Kehlmanna, w przekładzie Izabeli Rozhin. W obsadzie Katarzyna Herman i Bartosz Opania, reżyseruje Adam Sajnuk, muzykę skomponował i na żywo gra Radek Duda.

Jest wpół do jedenastej wieczorem, 24 grudnia. Przesłuchiwana jest kobieta o imieniu Judith. Rzekomo nie wie, dlaczego. Przesłuchuje ją Thomas. Mężczyzna twierdzi, że kobieta zamierza o północy dokonać zamachu terrorystycznego. Jednak kobieta wszystkiemu zaprzecza. Czas płynie. To nie, bynajmniej, refleksyjna sztuka o Bożym Narodzeniu, wręcz przeciwnie – to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, a także polityczny. Szalenie aktualny tekst, który dzieje się na scenie w czasie rzeczywistym.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Austriackim Forum Kultury i Agencję Dramatu i Teatru ADiT. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Daniel Kehlmann odpowiada na zagadnienia związane z czasami terroru
i totalnego nadzoru zwartym, wspaniale zbudowanym thrillerem. Prostota całego zdarzenia jest imponująca, tekst genialny. Sztuka wyróżnias równowagą pomiędzy umiejętnie dozowanym humorem a przytłaczającym coraz bardziej napięciem, charakterystycznym dla thrillera. (NEWS)

Leave a Reply