FANTAZJA w TR Warszawa

Anna Karasińska w swoim spektaklu zajmuje się tematem wyobraźni i teatrem jako miejscem, w którym rodzi się fikcja. Jak powstaje umowa między publicznością a twórcami i wykonawcami przedstawienia? Co jest potrzebne, byśmy uwierzyli w rzeczywistość sceniczną? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Czy są rzeczy, zjawiska, postaci, których nie da się pomyśleć w teatrze?

Tytuł spektaklu nawiązuje do muzycznej fantazji, która jest utworem o swobodnej, często improwizowanej formie, łączącej różne gatunki muzyczne. Premiera już 8 kwietnia!

Anna Karasińska (1978) – studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz na Uniwersytecie Łódzkim (filozofia). Absolwentka reżyserii na PWSFTVIT. Jej szkolne filmy krótkometrażowe, a także fabuły i filmy dokumentalne były pokazywane na kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie, zdobyły także kilka międzynarodowych nagród. Autorski spektakl Ewelina płacze zrealizowany w TR Warszawa był jej debiutem teatralnym. W maju 2016 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu premierę miał jej Drugi spektakl, w listopadzie 2016 roku przygotowała spektakl Urodziny w ramach projektu Mikro Teatr w Komunie//Warszawa.

reżyseria: Anna Karasińska

dramaturgia: Magdalena Rydzewska, Jacek Telenga

scenografia i kostiumy: Paula Grocholska

choreografia: Magda Ptasznik

reżyseria świateł: Szymon Kluz

kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach

asystentka reżyserki i inspicjentka: Malwina Szumacher

obsada: Agata Buzek, Dobromir Dymecki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Zofia Wichłacz, Adam Woronowicz

7-8 kwietnia / 20.30 – pokazy przedpremierowe

9 kwietnia / 19.00 – premiera

11-12 kwietnia / 20.30

TR WARSZAWA / Marszałkowska 8, duża scena

Leave a Reply