Festiwal premier w Ludowym (20 kwietnia – 28 maja )

Ale wcześniej, 1 kwietnia świętujemy! Kajetan Wolniewicz obchodzi jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Zapraszamy na spektakl „Przedstawienie Hamleta we wsi Głuch Dolna” / Duża Scena godz. 19.00

Festiwal premier w Teatrze Ludowym (20 kwietnia – 28 maja )

Teksty, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na deskach krakowskich teatrów. Klasyka dramatu światowego – „Kotka na gorącym blaszanym dachu”, jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej – „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Beczka prochu” – jeden z najsłynniejszych tekstów współczesnej dramaturgii europejskiej, „Akt równoległy” – jeden z najbardziej zabawnych tekstów, jaki kiedykolwiek został napisany dla teatru.

Teatralne jam session. Derek Benfield, Dejan Dukovski, Dorota Masłowska, Tennessee Williams, Małgorzata Bogajewska, Aleksandra Popławska, Tadeusz Łomnicki, Jacek Poniedziałek, zespół Teatru Ludowego w Krakowie i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autorskie, aktorskie i reżyserskie połączenie talentu, energii, pasji, wrażliwości, doświadczenia. Poważna i dotkliwa opowieść o świecie współczesnym, ważna rozmowa o domu, rodzinie, namiętności, samotności, względności prawdy i brutalności życia, wspólnocie i potrzebie wolności, a na koniec doskonała zabawa z tajemnicą z tle. Wyraziste postaci, wielość form, konwencji, tematów. Blog i gazetka festiwalowa, premiery, spektakle, zdarzenia. Bądźcie z nami, śledźcie na bieżąco stronę internetową i facebooka.

Zdarzenie teatralne – pokaz 4 kwietnia, godzina 19.00, Scena Stolarnia, Wstęp wolny

W dniach 1, 2,3 kwietnia odbędą się warsztaty Iwany Indijn, performerki i artystki audowizualnej z byłej Jugosławii. Istotą warsztatów inspirowanych tematyką i problematyką teksów, które obecnie realizujemy w naszym Teatrze jest spotkanie na scenie aktorów i widzów (osób niezwiązanych zawodowo ze sceną), aby w toku wspólnej trzydniowej pracy stworzyć i wypracować coś na kształt artystycznej formy dialogu i porozumienia, swoistego przyczynku, wstępu, zapowiedzi do dalszej i pełnej formy rozmowy aktora z widzem i widza z aktorem, którą jest teatralny spektakl. W warsztatach wezmą udział aktorzy Teatru Ludowego i uczestnicy Spółdzielni Teatralnej. Warsztaty zakończy publiczny pokaz. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału zarówno w charakterze uczestników warsztatów, jak i widzów pokazu – zdarzenia teatralnego w dniu 4 kwietnia o godz. 19.00 na Scenie Stolarnia. WSTĘP WOLNY.

Premiery studenckie, spotkania

Zapraszamy na premiery studenckie: „Beczka prochu” – 19 maja, Scena Stolarnia. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami i aktorami, prowadzenie: Jacek Wakar, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” – 31 maja Scena Pod Ratuszem. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z autorką tekstu Dorotą Masłowską. Już dzisiaj cieszymy się na wyjątkową rozmowę o teatrze, literaturze, życiu. Spotkanie jest organizowane wspólnie z Wydawnictwem Literackim. Prowadzenie – Jacek Wakar. Istnieje możliwość zakupienie najnowszej książki Doroty Masłowskiej „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”

Beata Strama

Leave a Reply