Mały Festiwal Szekspirowski w Lublinie

Program XIX Przeglądu Szekspirowskiego – sobota, 11 marca 2017, Centrum Kultury w Lublinie:

Godzina 12.00

1. Powitanie uczestników i gości XIX Przeglądu (10 min)

2. Prezentacja filmowej wersji fragmentów inscenizacji XVIII Przeglądu – marzec 2016r.

Autor: Jakub Kowalczyk (ok. 30 min)

3. Występ zdobywcy Grand Prix 2016 roku:

„Juliet” – Natalia Smyl (ok. 15 min)

Rozmowa ze zdobywczynią nagrody GP – wrażenia z pobytu w Londynie

i Stratford-upon-Avon oraz ze spektakli w teatrach The Globe i Royal Shakespeare Company

Około godz.13.15

4. Can’t Buy Me Love (based on: “Love’s Labour Lost” – (ok. 20 min)

Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi

5. Fallen Dreams (based on: Othello, Julius Caesar, Romeo and Juliet,

Antony and Cleopatra, Macbeth – (ok. 20 min)

Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w Lublinie

• Kierownictwo – Anna Dunin- Dudkowska; Anna Butcher

Około godz. 14.00

6. Lady Macbeth (ok. 15 min)

XV LO w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

• Kierownictwo – Krzysztof Zając

7. Ophelia (based on: Hamlet (ok. 10 min)

Biłgorajskie Centrum Kultury w Biłgoraju

Kierownictwo – Alicja Jachiewicz-Szmidt

8. Głuszko – a Story of One Door (based on: A Midsummer Night’s Dream — ok. 20 min)

Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi

9. Invisible (based on: A Midsummer Night’s Dream – (ok. 20 min)

Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi

10. The Taming of the Shrew (ok. 10 min)

II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

• Kierownictwo – Ewa Postępska-Piłat

11. The Sad Story (based on: The Winter’s Tale (ok. 20 min)

II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie

• Kierownictwo – Rafał Wrotkowski

Około godz. 15.30

12. The Poet’s Pen Gives Images a Name (ok. 30 min)

(występ poza konkursem)

Inscenizacja oparta na fragmentach dramatu „Sen Nocy Letniej” Williama Szekspira

Scenariusz: Mieczysław Wojtas, Jerzy Wrzos

Reżyseria: Mieczysław Wojtas

Muzyka: Piotr Tesarowicz

Konsultacja językowa i adaptacja tekstu: Jerzy Wrzos

Wykonawcy: Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

12+1. Romeo and Juliet (ok. 25 min)

Gimnazjum nr 11 im. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie

• Kierownictwo – Agnieszka Adamczyk; Agnieszka Goliszek

14. Macbeth (ok. 5 min)

I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej

• Kierownictwo – Stefan Wrzosek

15. Macbeth – Update (ok. 15 min)

I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej

• Kierownictwo – Stefan Wrzosek

16. Her (based on: Hamlet, Romeo and Juliet, Othello, Antony and Cleopatra, The Scottish Play – (ok. 20 min)

Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi

17. Juliet and Frior Laurence (ok. 20 min)

Biłgorajskie Centrum Kultury w Biłgoraju

• Kierownictwo – Alicja Jachiewicz-Szmidt

Około godz. 17.30

18. A Latter-Day Othello (ok. 20 min)

II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie

• Kierownictwo – Rafał Wrotkowski

19. Hamlet (ok. 10 min)

LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

• Kierownictwo – Jerzy Wrzos

20. Danes Delight in Playing Games (ok. 20 min)

Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie

• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi

21. The Taming of the Shrew (ok. 10 min)

LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

• Kierownictwo – Jerzy Wrzos

22. Hamlet (ok. 10 min)

Biłgorajskie Centrum Kultury w Biłgoraju

• Kierownictwo – Alicja Jachiewicz-Szmidt

Około godz. 18.30

Konkurs dla publiczności: Images in Shakespeare’s Plays Nagroda – niespodzianka.

Ogłoszenie nazwisk zdobywców nagród około 19.30

Leave a Reply