FESTIWAL DRAMATU – podsumowanie piątego dnia [5 grudnia 2016]

Piąty dzień festiwalu rozpoczął się od czytania „Sztuki mięsa” [na zdj.] Weroniki Murek [reż. Agata Duda-Gracz, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy]. To afabularny, demaskatorski tekst o Polsce, o braku umiejętności dialogu, o barierach w nawiązywaniu relacji. Jak okazało się podczas spotkania z zespołem, publiczność świetnie odczytała to dramatyczne wołanie o wzajemną uważność.

„Garnitur Prezydenta” Maliny Prześlugi [II nagroda w konkursie dramaturgicznym WTW, reż. Cezary Iber, Wrocławski Teatr Współczesny] jest dramatem o manipulacji, o szumie informacyjnym, w którym żyjemy, o polskich kompleksach, nadużywanych – i przez to degradowanych – symbolach i kliszach, zalegających w naszej świadomości. Tekst, wydrukowany w piśmie DIALOG, rozpoczął już wędrówkę po innych polskich scenach.

Dziś [6 grudnia 2016], w ostatnim dniu festiwalu, czytanie dramatu Artura Pałygi „Wściekłość” [reż. Piotr Ratajczak, Teatr Śląski w Katowicach] i spotkanie zespołu z publicznością oraz „Apokalipsa” Tomasza Śpiewaka [reż. Michał Borczuch, Nowy Teatr w Warszawie].

www.strefykontaktu.pl

Leave a Reply