PIŁKARZE nagrodzeni

6. Forum Młodej Reżyserii. Główna nagroda MKiDN dla spektaklu „Piłkarze“, specjalna nagroda TR Warszawa „DEBIUT W TR” dla Klaudii Hartung-Wójciak.

W dniach 18-20 listopada w Krakowie odbyło się 6. Forum Młodej Reżyserii, organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Do tegorocznego Forum zostało zakwalifikowanych 11 prac reżyserskich oraz 6 spektakli w nurcie off. Jury w składzie Dorota Ignatjew – przewodnicząca, Maciej Nowak, Paweł Łysak oraz Ewa Gawłowska – sekretarz przyznało główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 6. Forum Młodej Reżyserii spektaklowi „Piłkarze“ w reżyserii Małgorzaty Wdowik, koprodukowanemu przez TR Warszawa. Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas uroczystego zamknięcia Forum 20 listopada.

Nagrodę specjalną DEBIUT W TR przyznawaną przez TR Warszawa otrzymała Klaudia Hartung-Wójciak, studentka III roku Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST, która w ramach OFF FORUM pokazała spektakl „Tkacze – historia jak z życia wzięta, a przez to bardzo smutna“ na podstawie „Tkaczy” Gerharta Hauptmanna z udziałem Dominiki Feiglewicz, Sebastiana Grygo, Justyny Janowskiej, Filipa Jasika, Emilii Korsak, Izy Kubrak i Martyny Krzysztofik.

„Piłkarze“ to spektakl, który powstał w koprodukcji TR Warszawa i Fundacji Teatru BOTO. Premierowe pokazy przedstawienia odbyły się 18 i 19 listopada 2016 roku w TR Warszawa w ramach przeglądu spektakli dokumentalnych TR DOC. Spektakl powstał we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury, Sopot-Non Fiction i Warszawa.doc.

Leave a Reply