Rusza Festiwal Gwiazd z Żyrardowie

Już dzisiaj rozpoczyna się ósma edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk w Żyradowie MIASTO GWIAZD, którego animatorami są profesor Artur Krajewski (warszawska ASP) i Marta Olbryś. Polska sekcja AICT od początku towarzyszy temu przedsięwzięciu, a jej przewodniczący wchodzi w skład Artystycznego Komitetu Honorowego.

W niedzielę, 11 września czeka nas wiele zdarzeń teatralnych i parateatralnych. O 14.30 rozpocznie się recital studentki prof. Jana Peszka WERONIKI KOWALSKIEJ (PWST Kraków). Kwadrans po 15. przewidziane jest otwarcie wystawy fotografii JANUSZA GAJOSA. Pół godziny później tradycyjne już spotkanie z mistrzami sceny i ekranu. Tym razem gośćmi Tomasza Miłkowskiego będą HENRYK TALAR I DOROTA STALIŃSKA, która bezpośrednio potem zaprasza na recital. O 18.00 filmowe spotkanie ROBERTA GONERY z CEZARYM HARASYMOWICZEM, a o 20.30 monodram SŁAWOMIRA HOLLANDA Nic nowego pod słońcem, zakończy ten dzień pełen teatru. Do zobaczenia w Żyrardowie!

[Na zdjęciu Henryk Talar odbiera Nagrodę im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego z rąk przewodniczącego jury, Tomasza Milkowskiego po przedstawieniu „Burzy” w reżyserii Igora Gorzkowskiego w Teatrze Soho, 2012)

Leave a Reply