ŻYCIE JADZI na SASKIEJ KĘPIE

PROM Kultury Saska Kępa, Teatr Kępa zaprasza 12 maja na premierę prasową „Życia Jadzi według mnie” Zam Believeingood w wykonaniu Sławomira Hollanda – reżyseria Paweł Paszta

„Życie Jadzi według mnie” to monodram opowiadający historię miłosną z punktu widzenia starzejącego się mężczyzny. Magister inżynierii sanitarnej dzieli się wspomnieniami z kilku lat wielkiej miłości z Jadzią, która odmienia jego życie. Bohater porusza się jak dziecko we mgle, a sytuacje wokół niego wciąż go dziwią i zaskakują. Z komedii rodzi się dramat. Życie po raz kolejny wywraca się do góry nogami.

 

Sławomir Holland (ur. 1958) Aktor, absolwent PWST we Wrocławiu, pracował z zespołach teatrów: S. Żeromskiego w Kielcach, Popularnego, Szwedzka 2/4, Na Woli w Warszawie, Polskiego w Bydgoszczy, Ateneum w Warszawie. W jego dorobku znajdują się takie role jak Henryk w Ślubie, Artur w Tangu, Chlestakow w Rewizorze, AA w Emigrantach, Gość w Jesiennym wieczorze Durenmata, Francois Pignon w Kolacji dla głupca, a także w Czego nie widać Frayna, Kolaboracji Harwooda.

Paweł Paszta (ur. 1984) Reżyser i pedagog. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem Wydział Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Jeszcze na studiach przygotował wiele spektakli prezentowanych na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2010), Bydgoskim Festiwalu Operowym (2010), Forum Młodej Reżyserii (2012). Jego Dziady–Widma zostały zarejestrowane przez TVP Wrocław. Reżyserował spektakle i czytania performatywne w Teatrze Żydowskim, Teatrze Powszechnym, Teatrze Kamienica i Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, a także w Teatrze Bagatela oraz Teatrze Słowackiego w Krakowie, Teatrze Horzycy w Toruniu, Teatrze Norwida w Jeleniej Górze.

Leave a Reply