Koncerty Karnawałowe w Operze Krakowskiej!

Wioletta Chodowicz fot. JarczokW okresie karnawału Opera Krakowska zaprasza na dwa koncerty: 23 stycznia 2016 pt. „Słowa, słówka, nuty, nutki” oraz 9 lutego na Koncert Ostatkowy. Tradycją tych wieczorów jest udział gości specjalnych. Bohaterem styczniowego koncertu będzie znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk. Jego obecność stanie się pretekstem do rozmowy w karnawałowym tonie na temat języka w muzyce i sztuce. Śpiewać będą: Wioletta Chodowicz [na zdjęciu], Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Andrzej Lampert oraz Adam Zdunikowski.

Po raz pierwszy przed artystami i Baletem Opery Krakowskiej stanie Sławomir Chrzanowski – dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej, znany małopolskiej publiczności z udziału w Festiwalu im. Jana Kiepury. W programie karnawałowego wieczoru m.in. arie z repertuaru Kiepury, szlagiery Franka Sinatry oraz lubiana przez publiczność wiązanka pieśni latynoskich. Usłyszymy także utwory J. Straussa, E. Kálmána, G. Pucciniego i W. A. Mozarta. Wspólnie z artystami będziemy mogli zaśpiewać „Przetańczyć całą noc”, „Wielka sława, to żart” i „Nad pięknym modrym Dunajem”.

 

Tradycyjny Koncert Ostatkowy (9 lutego), który jak co roku odbywa się pod hasłem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie”, poświęcony będzie muzyce m.in. J. Straussa, J. Brahmsa, A. Dvořáka, J. Offenbacha i E. Kálmána. Wśród wykonawców usłyszymy: Katarzynę Oleś-Blacha, solistkę Opery Krakowskiej oraz gościnnie Dominika Sutowicza, solistę Teatru Wielkiego w Łodzi. Gościem specjalnym będzie Wiesław Ochman, wybitny śpiewak operowy największych scen i estrad świata. Chór i Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Koncerty Ostatkowe organizowane są przy ul. Lubicz 48 nieprzerwanie od 2008 roku i na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń życia kulturalnego Krakowa.

W przerwie koncertów, Opera zaprasza na poczęstunek, a po ich zakończeniu – restauracja operowa, z dobrą muzyką taneczną będzie otwarta do ostatniego gościa.

Sponsorem Koncertu Ostatkowego jest firma STACO POLSKA Sp. z o.o.

Leave a Reply