Czego nie widać w Jeleniej Górze

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze 2 stycznia zaprasza do obejrzenia premiery Czego nie widać Michaela Frayna (tłumaczenie: Małgorzata Semil i Karol Jakubowicz) w reżyserii Adama Biernaca. Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko – Sroka.

Ze strony teatru:

Jak zrobić super premierę, kiedy rok budżetowy dobiegł końca? Może ukraść? Albo zebrać byle co i wmówić wszystkim, że jest super? Albo nie! Lepiej ściągnąć aktorkę z Niemiec – no trudno, że słowa nie umie po polsku… Będzie ekstra! Niech przywiezie ze sobą dekorację, tu i tam się podmaluje, podklei i będzie jak znalazł! Ot i mamy – coś z niczego! Może nikt się nie zorientuje, może nikt nie zauważy? No bo co by zobaczył, gdyby ujrzał to, CZEGO NIE WIDAĆ ?

 

Występują: Elwira Hamerska – Kijańska, Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka – Mania, Agata Moczulska, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek, Piotr Konieczyński, Bogusław Siwko, Katinka Maché (gościnnie) oraz Kamil Przystał (gościnnie).

A 30 stycznia premiera sztuki Angélici Liddell Rok Ryszarda w reżyserii Joanny Zdrady.

„W Roku Ryszarda Angélica Lidell przedstawia Ryszarda-potwora, człowieka wykorzystującego demokrację i jej słabe punkty, by usprawiedliwić swe zbrodnie. Okrutny garbus, chory na ciele i duszy, prowadzi szokujący monolog na temat ideologii, polityki, hipokryzji i kompleksów, które doprowadzają świat do totalitaryzmu. Chciwość i żądza władzy Ryszarda od czasów Szekspira nic nie straciły na aktualności.
Monodram w reżyserii Joanny Zdrady i wykonaniu Roberta Dudzika będzie spektaklem ambitnym, kameralnym i ważnym. Jego premierę planujemy nieprzypadkowo, bo trzy dni po rocznicy oswobodzenia Auschwitz”.

Natomiast na 13 lutego 2016 planowana jest premiera sztuki nierzadko grywanej w Polsce – chodzi o Rozbity dzban Heinricha von Kleista.

Opr. Ewa Sośnicka – Wojciechowska

Leave a Reply