Halina Łabonarska otrzymała prestiżową Nagrodę im. Ireny Solskiej

To już dzisiaj, 9 listopada w siedzibie ZASP o godz. 18.30 rozpocznie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Ireny Solskiej pani HALINIE ŁABONARSKIEJ.

Nagroda została ustanowiona kilka lat temu przez Polską Sekcję AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych) z intencją honorowania dorobku wybitnych artystek teatralnych. Pierwszą laureatką była Danuta Szaflarska (2010).

Werdykt AICT dotyczy całego dorobku, a szczególnie wyróżnia dwie role ostatniego sezonu – w spektaklu Janusza Wiśniewskiego „Quo vadis” (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana) i sztuce Arthura Millera „Wszyscy moi synowie” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy – Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego).

 

Aktorstwo Haliny Łabonarskiej, realizowane na wielu płaszczyznach od teatru po film, zawsze było głęboko osadzone w działaniach teatralnych. – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.
Halina Łabonarska jest aktorką Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Występuje między innymi w spektaklach: „Wszyscy moi synowie” A. Millera i „Król Edyp” Sofoklesa.

Leave a Reply