Halina Łabonarska laureatką Nagrody im. Solskiej’ 2015

Z wielką satysfakcją informujemy Państwa, że tegoroczną Nagrodę im. Ireny Solskiej otrzymuje Halina Łabonarska. Nagroda została ustanowiona kilka lat temu przez Polska Sekcje AICT z intencją honorowania dorobku wybitnych artystek teatralnych, a jej pierwszą laureatką była Danuta Szaflarska (2010).

Werdykt AICT dotyczy całego dorobku, a szczególnie wyróżnia dwie role ostatniego sezonu – w autorskim spektaklu Janusza Wiśniewskiego „Quo vadis” (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana) i sztuce Arthura Millera „Wszyscy moi synowie” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy – Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego).

Aktorstwo Haliny Łabonarskiej, realizowane na wielu płaszczyznach od teatru po film, zawsze było głęboko osadzone w działaniach teatralnych. I o tym wyborze, o obecnej sytuacji społecznej zawodu aktora z Laureatką rozmawiać będzie red. Jagoda Opalińska. Cytaty ilustrujące rozmaite kierunki dialogu przedstawi studentka II roku Akademii Teatralnej, Dominika Kryszczyńska.

Zapraszamy serdecznie na uroczystość wręczenia Nagrody i rozmowę z Laureatką w dniu 9 listopada o godz. 18.30 do Sali Klubowej w siedzibie ZASP, Warszawa, Aleje Ujazdowskie 45.

Zarz ad Polskkiej Sekcji AICT

[Na zdjęciu Halina Łabonarska podczas uroczystości wręczenia Nagród m. st. Warszawy – fot. Maria Wilma-Hinz]

Leave a Reply