Pożegnanie SEX MACHINE na Scenie Przodownik

Dzisiaj, w poniedziałek 27 lipca 2015, po raz ostatni zobaczymy spektakl Sex machine Tomasza Mana w reżyserii Adama Nalepy. Premiera opowieści o matce, która kochała za mocno odbyła się w lipcu 2011 roku.

Kochająca matka nie chce pozwolić synowi dorosnąć. Emocjonalny szantaż, kontrolowanie, groźby, manipulacja. Jak daleko może się posunąć, by zatrzymać przy sobie syna? Jak zareaguje, gdy przedstawi jej narzeczoną?

„Sex Machine” pokazuje, jak macierzyńska miłość może przerodzić się w próbę zawłaszczenia życia dziecka. Tomasz Man mierzy się z kultem troskliwego rodzica, przedstawiając go jako osobę unieszczęśliwiającą swoje dzieci, które często stają się psychoterapeutami i „małżonkami” rodziców.

Sztuka napisana jest, jak tragedia grecka, której jedną z podstawowych cech było opisanie złamania społecznego tabu, przekroczenia granic moralnych szkodliwych dla „polis”. – mówi Tomasz Man

Tekst Mana dotyka nader aktualnych tematów – odcięcia pępowiny, zerwania uzależniających nas więzów, opuszczenia rodzinnego azylu. To problemy każdego z nas, zarówno nas-dzieci jak i nas-rodziców.– mówi reżyser Adam Nalepa

Występują:

Joanna Jeżewska (Matka)

Anna Smołowik (Narzeczona)

Bartosz Mazur (Syn)

Zdzisław Wardejn (Przyjaciel)

Chór:

Agnieszka Drumińska, Danuta Nagórna, Krystyna Wolańska i Grzegorz Sierzputowski

 

Reżyseria – Adam Nalepa

Scenografia – Jan Kozikowski

Muzyka – Marcin Mirowski

27 lipca godzina 19:00

Scena Przodownik

Olesińska 21 /Stary Mokotów/

Leave a Reply