„Dziwny przypadek psa nocną porą”

Sztuka Simona Stephensa według bestsellera Marka Haddona otworzy Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Premiera spektaklu w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy odbędzie się 10 lipca na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Poznajcie Christophera – jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

 

Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.

„Dziwny przypadek psa nocną porą” to adaptacja, przetłumaczonej na ponad 40 języków, książki Marka Haddona. Autorem adaptacji, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu jest Simon Stephens.

Reżyseria: Jakub Krofta

Przekład: Bogusława Plisz-Góral
Scenografia, kostiumy: Aneta Suskiewicz
Muzyka: SzaZa Szamburski/Zakrocki
Ruch sceniczny: Aneta Jankowska

Występują: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Lipiec w Dramatycznym to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Obok wieloobsadowych widowisk, kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje literatury i komedie. Kabaret na Koniec Świata pokaże nowy program, a gościnne wystąpi Teatr Papahema ze spektaklem „Moral Insanity. Tragedia ludzi głupich”. Przegląd odbywa się od 9 do 31 lipca.

Bilety już w sprzedaży: www.bilety.teatrdramatyczny.pl, 22 656 68 44

Leave a Reply