Good Night Cowboy

Good Night Cowboy wchodzi na afisz Teatru WARSawa ju z 6 marca!

„Good Night Cowboy” Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego to współczesna opowieść o młodym mężczyźnie, który rusza w wielki świat i w poszukiwaniu własnej tożsamości, oddaje mu swoje ciało.

Historia prostytuującego się chłopaka staje się zwierciadłem całego społeczeństwa, panoramą obyczajów, ekonomicznych zależności i emocjonalnych lęków. Bohater, wędrując po hotelowych pokojach, mieszkaniach klientów, kowbojskich preriach i najbardziej skrywanych meandrach duszy, musi odpowiedzieć na pytania: kim jest, gdzie się znajduje i dlaczego właśnie tam. Czy świat „wyzwolony” gwarantuje wolność?

 

Staramy się nie oceniać wyboru naszego bohatera. Próbujemy raczej pokazać jak prostytucja może stać się perwersyjną metaforą wolności współczesnego człowieka – mówi Kuba Kowalski, reżyser.

Spektakl inspirowany następującymi filmami, książkami i płytami: Gus Van Sant Moje własne Idaho i I kowbojki mogą marzyć, John Rechy City of Night, John Schlesinger Nocny kowboj, James Leo Herlihy Nocny kowboj, Duncan Tucker Transamerica, Gregg Araki Mysterious Skin, John Huston Skłóceni z życiem, Rosa von Praunheim Chłopcy z Dworca ZOO, Patti Smith Horses, Lou Reed Transformer.

 

Dofinansowano ze środków miasta st. Warszawa.

Tekst: Julia Holewińska, Kuba Kowalski
Reżyseria: Kuba Kowalski
Dramaturgia: Julia Holewińska
Scenografia: Katarzyna Stochalska
Muzyka: Radek Duda
Reżyseria Światła: Damian Pawella
Konsultacje choreograficzne: Izabela Chlewińska
Projekcje: Adrian Krawczyk
Obsada: Ewelina Żak, Włodzimierz Dyła, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Filip Perkowski,
Dariusz Skowroński, Julian Świeżewski, Ryszard Węgrzyn, Radek Duda – muzyka na żywo

Koprodukcja z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu

Premiera wałbrzyska” 30 stycznia 2015r. /Duża Scena

Premiera warszawska: 6 marca 2015r. /Teatr WARSawy

Leave a Reply