ERA SCHAEFFERA SUPLEMENT

Zarząd Polskiej Sekcji AICT/IATC zaprasza na SUPLEMENT VI Ery Schaeffera do Instytutu Teatralnego w dniach 19-20 grudnia. SUPLEMENT nawiązuje do organizowanego od kilku lat festiwalu, poświęconego twórczości Bogusława Schaeffera z inicjatywy Fundacji Aurea Porta. Ostatnia, szósta jego edycja miała miejsce w Warszawie, w listopadzie tego roku.

SUPLEMENT otworzy w dniu 19 grudnia o godz. 18.00 spektakl czeskiego teatru Divadlo Komedie z Pragi – Scenariusz dla trzech aktorów Bogusława Schaeffera w reżyserii Gabriela Gietzky’ego.

 

Po spektaklu, o godz. 20.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o Bogusławie Schaefferze Solo w reżyserii Macieja Pisarka.

Nazajutrz, 20 grudnia o godz. 16.00 rozpocznie rozmowa o teatrze Schaeffera z udziałem, aktorów, reżyserów i krytyków. Udział w panelu zapowiedzieli: Beata Fudalej, Gabriel Gietzky, Bogusław Kierc, Jan Peszek, Konrad Szczebiot i Tomasz Miłkowski, który spotkanie poprowadzi. Podczas panelu przestawiony zostanie fragment kompozycji scenicznej TIS MW-2 (zapis z roku 1966) z udziałem Bogusława Kierca i Jana Peszka.

Wieczorem, o godz. 19.00 SUPLEMENT zakończy legendarny spektakl Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera w wykonaniu Jana Peszka.

SUPLEMENT organizuje Fundacja Aurea Porta we współpracy z Instytutem Teatralnym. Polska Sekcja AICT jest partnerem tego wydarzenia.

Leave a Reply