Teatr Lubuski i winobranie

Od 6 do 14 września 2014 w Teatrze Lubuskim odbyły się WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE, które rozpoczęły się od premiery tego teatru i był to Lepszy świat w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Obsada: Anna Chabowska, Marta Frąckowiak, Anna Haba, Ernest Nita, Aleksander Podolak, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz, Radosław Walenda.

O sztuce ze strony teatru : Jest 1 września 2019 roku, 80 rocznica rozpoczęcia wojny, która – dzięki geniuszowi Naszego Wodza Adofla Hitlera – na zawsze odmieniła losy świata. Tereny dawnej Polski kwitną : mamy bogatych i szczęśliwych obywateli, wspaniałe drogi, nigdy niespóżniające sie pociągi oraz zwycięską reprezentacje w piłce nożnej. Tylko ten zamach w Lubusker Theater w Grunberg… Zapraszamy Państwa na podróż do Lepszego Świata!

 

Kolejne spektakle spotkań to: 7.09. – Hemar w chmurach. Kabaret w reżyserii Piotra Machalicy (Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie), 8.09 Di, Viv i Rose reżyseria: Maciej Kowalewski (Teatr Capitol z Warszawy) i inne.

Tymczasem na 25 października Teatr Lubuski przygotowuje premierę pt.Ławeczka czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach Aleksandra Gelmana w reżyserii Roberta Czechowskiego. Obsada:  Tatiana Kołodziejska, Janusz Młyński. Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad  dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i  stabilizacji. On  – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może  gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o  tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

Ewa Sośnicka -Wojciechowska

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest 1 września 2019 roku, 80. rocznica rozpoczęcia wojny, która – dzięki geniuszowi Naszego Wodza Adolfa Hitlera – na zawsze odmieniła losy świata. Europa stała się teraz wielką, silną Germanią. Tereny Generalnej Guberni – dawniej nazywanej Polską – kwitną: mamy bogatych i szczęśliwych obywateli, wspaniałe drogi, nigdy niespóźniające się pociągi oraz zwycięską reprezentację w piłce nożnej. Tylko ten zamach w Lubusker Theater w Grünberg…

Zapraszamy Państwa na kolejny odcinek programu ‘Germania, Ich liebe Dich!’. Zapraszamy Państwa do Lepszego Świata!

Lepszy świat to śmieszno-gorzki tekst political-fiction, w którym stawiane jest pytanie, jak wyglądałby dzisiejszy świat, nasz kraj, nasze miasto i my sami, gdyby II wojnę światową wygrali Niemcy i Japończycy? A to przecież na początku lat 40. XX wieku wcale nie było tak bardzo nieprawdopodobne. Jak wyglądałoby dziś życie w Grünberg? Jaka byłaby nasza sytuacja ekonomiczno-społeczna? Czy dla większości ludzi byłaby to zmiana na minus, czy – wręcz przeciwnie – absolutnie na plus? Może bylibyśmy szczęśliwymi mieszkańcami Germanii? Przecież i teraz, patrząc z boku na sytuację gospodarczą Polski i Niemiec, można zastanawiać się, kto tak naprawdę wygrał tę wojnę…

Leave a Reply