MAMMA MIA! w Teatrze Muzycznym Roma – niecierpliwie oczekiwana premiera

Na musical Mamma Mia z piosenkami Abby widzowie czekają z niecierpliwością, o czym można się przekonać, przeglądając strony internetowe dotyczące tej produkcji. Emocjonalne wpisy i zapewnienia o codziennym dzwonieniu do Teatru Roma z pytaniem o realizację znalazłam także na portalach społecznościowych. Ciekawość podsyca Teatr, ponieważ od lutego, kiedy pojawiła się informacja o wejściu tego superprzeboju na polską scenę, w największej tajemnicy trzymał wszelkie szczegóły dotyczące obsady. Na wczorajszej konferencji prasowej odbywającej się w dość nietypowej scenerii hangaru na Lotnisku Chopina poznaliśmy w końcu skład obsady.

Starania o wprowadzenie tego tytułu trwały kilka lat. Od czasu londyńskiej premiery w 1999 roku i premiery na Brodwayu w 2001 roku musical MAMMA MIA! zaprezentowano już w 16 językach. Język polski będzie 17. Ta młoda produkcja musicalowa zdążyła stać się swoistym fenomenem. Gdzie się pojawia, czy to Chiny, czy Europa, odnosi sukces frekwencyjny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli.

 

MAMMA MIA! zawiera najbardziej znane, nieśmiertelne przeboje szwedzkiego zespołu ABBA. Ze Szwecji jest także współpracująca z Romą przy tym musicalu firma produkcyjna PER SE realizująca wcześniej spektakl MAMMA MIA! w Szwecji, Danii i Finlandii.

Nietypowa forma promocji tytułu podsycała z sukcesem ciekawość fanów – we czwartek 18 września współpracujące ze sobą Polskie Linie Lotnicze LOT i Teatr Roma pokazały samolot typu embraer 175 pomalowany w musicalowe barwy, z wielkim napisem MAMMA MIA! i Teatr Roma, który ma obsługiwać wszystkie europejskie rejsy przewoźnika. Na pokładzie pasażerowie usłyszą największe hity zespołu Abba: Mamma Mia, Chiquitita, Take a chance on me, Waterloo oraz Voulez-Vous. Dodatkowo należące do LOT-u biuro podróży LOT Travel zaoferuje wycieczki do Sztokholmu śladami zespołu.

Dyrektor Teatru Muzycznego Roma Wojciech Kępczyński podczas wczorajszej konferencji prasowej ogłosił w końcu start sprzedaży wyczekiwanych biletów na 24 września 2014 r. Premiera zapowiedziana jest na 21 lutego 2015 r. Z castingów, na które zgłosiły się setki aktorów i tancerzy, wyłoniono obsadę, która ma być gwarantem polskiego sukcesu musicalu. W rolę Donny (w filmowej wersji Meryl Streep) wcielą się na zmianę trzy aktorki – Alicja Piotrowska z Teatru Muzycznego w Gdyni, Anna Sroka-Hryń oraz Anna Sztejner, obie znane widzom Romy. Przyjaciółki Donny zagrają aktorki również znane z innych produkcji Romy: Iza Bujniewicz, Monika Rowińska, Ewa Lachowicz, Olga Kowalska, Barbara Melzer i Anna Gigiel. Córkę głównej bohaterki – Sophie – zagrają Barbara Garstka, Paulina Łaba i Zofia Nowakowska. W rolę jej przyjaciółek wcielą się Małgorzata Regent i Malwina Kusior oraz Agnieszka Mrozińska i Agata Bieńkowska.

Męskie role to także w większości znani już aktorzy Romy: Dariusz Kordek, Janusz Kruciński, Rafał Drozd, Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Wojciech Socha, Paweł Podgórski, Robert Rozmus, Jakub Szydłowski, Paweł Góralski, Paweł Mielewczyk, Paweł Kubat, Kamil Krupicz, Marcin Wortmann i Andrzej Skorupa.

Katarzyna Michalik-Jaworska

Leave a Reply