Miasto gwiazd albo jak co roku w Żyrardowie

Zakończył się trwający od 4 do 14 września VI Festiwal Gwiazd w Żyrardowie, jak co roku organizowany entuzjazmem, dzięki oddaniu grupy jego założycieli i organizatorów z kuratorem artystycznym Arturem Krajewskim, profesorem warszawskiej ASP na czele. W tym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznała Fundacji Kultury i Sztuki artHolding – organizującej Festiwal Miasto Gwiazd – specjalną nagrodę finansową, która pomogła zorganizować jej kolejną edycję. Co ciekawe, o przyznanie tej nagrody nie starała się wcale ani Fundacja, ani Krajewski, ale wystąpił o nią Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Festiwalowi od początku kibicuje i wspiera polska sekcja AICT/IATC (jej przewodniczący wchodzi w skład Komitetu Artystycznego). W tradycyjnym już „salonie teatralnym” Tomasza Milkowskiego podczas VI festiwalu wzięli udział: Sławomir Holland i Paweł Królikowski oraz czuwający nad całością Artur Krajewski (na zdj.).

 

Sławomir Holland – ur. 1958, Warszawa, PWST Wrocław, 1984 aktor filmowy i teatralny. Współpracuje z Teatrem Ateneum w Warszawie. Otrzymał wyróżnienia: „Złoty Liść Retro” za program Nic nowego pod słońcem /2012 r./ i Nagrodę Publiczności na III Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu” za Josela Rakowera rozmowę z Bogiem /2012r./. Podróżuje po całym kraju z własnymi projektami. Na jesieni aktor szykuje premierę monodramu o dylematach współczesnego mężczyzny. Występował także w popularnych serialach, jak: M jak miłość, Ojciec Mateusz, Lekarze czy Czas honoru.

Paweł Królikowski – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Paweł Królikowski przyszedł na świat w Pryma Aprilis, czyli 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Po ukończeniu PWST we Wrocławiu w 1987 roku, w latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym’ 83 w Łodzi. Na ekranie zadebiutował rolą chuligana w 1983 roku w filmie dla dzieci Dzień kolibra.

Leave a Reply