Teatr Maat Projekt – Bastion

Pokaz przedpremierowy inspirowany „Bastionem” Stephena Kinga oraz „Europa w obliczu końca” prof. Marcina Króla 16.08.2014 r., godz. 19.00. Sala Widowiskowa / wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie do 14 sierpnia.

Powrót do kultury staje się nieosiągalnym, ludzkim marzeniem. Artyści są wyjątkowym i niezwykle rzadkim dobrem. W obliczu końca tworzy się nowy system i powstają nowe wartości. Daniel i Super Adam – rzemieślnik culture regime – spotykają się na styku dróg i tworzą manifest nowego. Pojawiają się w jednym pojemniku emanacje Bejarta, Bausch, Niżyńskiego. Post święto trwa.

 

„Uznaliśmy, że ludzie w swoich działaniach nie są racjonalni, albo – co najmniej – tylko bywają racjonalni, co wynika zarówno z ich cech osobistych, jak i z konstrukcji świata. Jednak nie są głupi i są spragnieni wiedzy na temat swojej sytuacji i swojej przyszłości. Dlatego chętnie, chociaż bez przyjemności, wysłuchaliby tych wszystkich wiadomości sprowadzających się do prostego sformułowania: w przewidywalnej przyszłości lepiej nie będzie.”

Marcin Król, „Europa w obliczu końca”

BASTION
reżyseria: Tomasz Bazan; choreografia i taniec: Tomasz Bazan i Tomasz Fabiański; dramaturgia: Enzo Abe, Tomasz Bazan; video, design: Patrycja Płanik; muzyka: Marcin Janus; technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz; produkcja: Maria Sapeta – Centrum Kultury w Lublinie – Maat Festival – Teatr Maat Projekt, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP

 

Więcej na http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/bastion-teatr-maat-projekt/

 

Leave a Reply