W Teatrze Studio koncert wg Białoszewskiego

Na koncert z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego, oparty na fragmentach Pamiętnika z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego zaprasza Teatr Studio w dniach 1 i 2 sierpnia.Program składa się z kilkunastu przejmujących utworów skomponowanych przez Mateusza Pospieszalskiego, interpretowanych przez trójkę znakomitych wykonawców: Kingę Preis, Adama Nowaka z zespołu Raz, Dwa, Trzy i samego kompozytora. Autorem scenariusza i reżyserem całości jest Jerzy Bielunas.
Koncert miał swoją premierę podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i był entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytykę.

„Umiar, prostota i, rzadkość na scenie, czyli skromność, pokora wobec inscenizowanego tekstu – te cechy najtrafniej charakteryzują klucz, użyty przez Jerzego Bielunasa do prozy Mirona Białoszewskiego. Bo to tekst i muzyka są tu najważniejsze. (…) I okazuje się, że nie trzeba nic więcej, żeby utrzymać widza przez półtorej godziny w najwyższym napięciu, po czym wypuścić go z sali ze ściśniętym gardłem. (Magda Piekarska Gazeta Wyborcza 26.03.2014).

 

Leave a Reply