Monodram muzyczny „Karin Stanek” rusza na letnie festiwale

Tego lata monodram muzyczny Karin Stanek autorstwa i w reżyserii Aliny Moś-Kerger i wykonaniu charyzmatycznej Agnieszki Wajs pokazany zostanie na trzech letnich festiwalach, w trzech miastach Polski: Gorzowie Wlkp., Łodzi i Katowicach.

Prapremiera monodramu muzycznego „Karin Stanek” odbyła się 22 lutego 2013 roku w ramach projektu Młoda Scena Teatru Korez, przy wsparciu Instytucji Kultury Katowice Miasta Ogrodów i Urzędu Miejskiego w Bytomiu, pod honorowym patronatem prezydenta Bytomia, Damiana Bartyli. Autorką i reżyserką sztuki jest Alina Moś-Kerger, w tytułową rolę brawurowo wciela się Agnieszka Wajs, której towarzyszą grający na żywo muzycy: pianista Łukasz Forest Piechota i perkusista Łukasz Kurek, pod kierownictwem muzycznym kontrabasisty, Piotra Górki.

 

Spektakl opowiada o losach bytomianki od głośnej wygranej w konkursie „Czerwono-Czarni szukają młodych talentów”, przez cienie i blaski wielkie kariery, emigrację do Niemiec, samotność i poszukiwanie swojego miejsca, aż po nagłą śmierć w lutym 2011 roku.

  • Cieszymy się, że w ponad rok od premiery widzowie wciąż chcą poznawać naszą opowieść o pchełce z gitarą i że w związku z tym możemy prezentować się na różnych scenach w kraju – mówi Alina Moś-Kerger.

I tak najpierw, w niedzielę 13 lipca, monodram będzie można obejrzeć na Festiwalu Teatrów Ogródkowych – Sceny Letniej w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Kilka dni później, 16 lipca, w środę, hity Karin zaśpiewają wspólnie z aktorką widzowie zgromadzeni w Domu Literatury w Łodzi, w ramach XVI edycji Letniej Sceny. Ten przegląd, odbywający się co środę przez całe wakacje, ma charakter konkursowy – spektakle oceniane będą przez profesjonalne jury powołane przez organizatorów, które przyzna: Grand Prix dla najlepszego spektaklu i nagrody indywidualne. Bilety na przedstawienia są już w sprzedaży i kosztują 35 zł – w dniu spektaklu, 20 zł w przedsprzedaży.

Natomiast w ostatni weekend lipca Karin Stanek wróci na Górny Śląsk i zaprezentuje się w ramach 3. edycji Lata w Malarni w Teatrze Śląskim w Katowicach, przeglądu spektakli teatrów niezależnych i małych form scenicznych teatrów dramatycznych. Bilety kosztują 20 zł, można je nabyć w kasie teatru i on-line.

Więcej informacji na:

http://www.teatr-gorzow.pl/

http://dom-literatury.pl/

http://www.teatrslaski.art.pl/

oraz na http://www.facebook.com/KarinStanekMonodramMuzyczny

Leave a Reply